An cafe
Antic Cafe is Back! Nyappy all cafekkos!
An cafe
Antic Cafe is Back! Nyappy all cafekkos!
An cafe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

An cafe

Forum cu an cafe din Romania
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Rozen Maiden ローゼンメイデン

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Kyoko
New cafekko
New cafekko
Kyoko


Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 33
Localizare : Harajuku Street, Tokyo

Rozen Maiden ローゼンメイデン Empty
MesajSubiect: Rozen Maiden ローゼンメイデン   Rozen Maiden ローゼンメイデン Icon_minitimeSam Apr 25, 2009 7:33 am

Rozen Maiden (ローゼンメイデン, Rōzen Meiden) este o serie manga creată de grupul Peach-Pit, adaptată într-un anime cu acelaş nume.Povestea îl are în centru pe Sakurada Jun, un tânăr băiat hikikomori îndatorat unei păpuşi vii cu numele de Shinku. Relaţia câteodată comică, câteodată dramatică, dintre Jun şi Shinku--dar şi cu alte şase păpuşi ale Rozen Maiden--îl aduc încetul din starea de depresie în care se afla înapoi în lumea pe care a abandonato.

Rozen Maiden ローゼンメイデン Rozenm


The Story

Jun Sakurada este un elev de liceu care refuză să se ducă la şcoală după ce rămâne traumatizat datorită unei experienţe umilitoare (vezi Hikikomori). El a ales să se închidă în camera sa, şi să nu părăsească niciodată casa, petrecându-şi ziua comandând bunuri supernaturale online şi returnându-le înainte de dată la care trebuie să le plătească. Sora sa mai mare, Nori Sakurada, face orice pentru a încerca să îmbunătăţescă viaţa tristă a lui Jun, dar nu este capabilă să schimbe situaţia.

Într-o zi, Jun primeşte o scrisoare în care este anunţat că a câştigat un premiu. În scrisoare este întrebat dacă va "întoarece" (まきますか makimasu ka) sau "nu va întoarece" (まきませんか makimasen ka). I se cere ca după ce a luat decizia, să plaseze scrisoare într-un sertar al biroului său, şi o persoană de legatură supernaturală o va duce în lumea spiritelor. Deşi skeptic, el urmează aceste instrucţiuni, şi descoperă că plicul a dispărut. Câteva momente mai târziu, realizează că o cutie bogat detaliată s-a materializat în camera sa. Cutia conţine o păpuşă ciudată, îmbrăcată realistic în haine aristocratice franceze (asemănător cu o Gothic Lolita). Jun întoarce cu grija cheia păpuşii. Păpuşa scârţâie, se ridică singură, şi îl pocneşte cu o palmă pentru că a manevrato cu atâta stângăcie. Ea se prezinta ca, "...Shinku, a cincea păpuşa a Rozen Maiden."

Shinku este o păpuşa din colecţia unica "Rozen Maiden", dar înainte ca Jun să înţeleagă complexitatea situaţiei, o păpuşa de pluş claun atacă. Shinku îi promite ca îi va salva viaţa lui Jun dacă acesta jură să o servească. Astfel, Jun devine responsabil cu protecţia "Rosa Mystica" a lui Shinku în timp ce ea este ocupată luptând într-o competiţie veche de secole cu alte păpuşi Rozen Maiden pentru titlul de "Alice."
Sus In jos
•šωзεŧҜïŧ◦
Nyappy
Nyappy
•šωзεŧҜïŧ◦


Numarul mesajelor : 381
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 28
Localizare : Dream.wOrld

Rozen Maiden ローゼンメイデン Empty
MesajSubiect: Re: Rozen Maiden ローゼンメイデン   Rozen Maiden ローゼンメイデン Icon_minitimeSam Apr 25, 2009 3:19 pm

Nu l-am vazut

Dar pare interesant [IMG]http://i644.pho
Sus In jos
http://belive-in-yourself.hi5.com
MoMo
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
MoMo


Numarul mesajelor : 1394
Data de inscriere : 06/04/2009
Varsta : 27

Rozen Maiden ローゼンメイデン Empty
MesajSubiect: Re: Rozen Maiden ローゼンメイデン   Rozen Maiden ローゼンメイデン Icon_minitimeSam Apr 25, 2009 5:04 pm

Am vazut cateva episoade....dar in acel moment ma tentat alt anime....poate il reincep dupa ce termin Reborn! si Bull Fighting(drama)
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Rozen Maiden ローゼンメイデン Empty
MesajSubiect: Re: Rozen Maiden ローゼンメイデン   Rozen Maiden ローゼンメイデン Icon_minitimeVin Mai 22, 2009 8:22 pm

Waiii.. era una super draguta in anime`ul asta.. suigintou [IMG]http://i699.pho Foarte draguta

Peach-pit fac niste anime`uri asa de kawaii [IMG]http://i699.pho
Sus In jos
Pinky Short Cake~
Cafekko
Cafekko
Pinky Short Cake~


Numarul mesajelor : 176
Data de inscriere : 29/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Screen of Indoors

Rozen Maiden ローゼンメイデン Empty
MesajSubiect: Re: Rozen Maiden ローゼンメイデン   Rozen Maiden ローゼンメイデン Icon_minitimeVin Mai 29, 2009 1:28 am

Eu pur si simplu ador anime-ul este preferatul meu….imi place foarte mult povestea e ceva unic si original, personajele sunt introduse foarte simplu si poti sa intelegi bine actiunea Imi place ideea cu papusile care sunt adorabile…..imi place de toate pentru ca fiecare are ceva special care te atrage ^^”

Personaje preferate:
Bara:Este o papusa draguta insa nu este creata de Rozen ci este creata de un ucenic al acestuia. este o papusa foarte frumoasa cu un caracter mai negativ sa zic asa. Mi-a palcut foarte mult cand aceasta o invinge pe Shinku pentru ca sincera sa fiu am o antipatie fata de Shinku. Bara ar merita din plin sa fie Alice.
Kanaria:Este un personaj foarte aiurit mereu impiedicata si cu capul in nori. este foarte draguta si in tot acest timp mi-am imaginat-o ca fiind modelul perfect pentru o papusa de portelan pentru ca se aseamana mult cu cele care sunt in casa mea ^_^”’
Este foarte draguta si usor copilaroasa.
Suigintou: este persoajul negativ al acestui anime fiind prezentat ca o persoana egoista gandindu-se doar la el fiind rea si dorind ca ea sa fie invingatoare din “Alice Game” si considerand ca este cea mai demna pentru a-l intalni pe otosan. Se schimba insa cand intervine Megu ca mentor al ei.
Hina Ichigo:este un personaj adorabil este creata pentru a atrage atentia prin felul ei copilaros de a fi si prin modul in care se comporta in unele cazuri ^.^
Imi place foarte mult cand zice “unyu~” si la inceput chiar mi-am batut capul sa aflu la ce se refera cu acek “unyu” >>’
Sus In jos
Pristess Akarui
New cafekko
New cafekko
Pristess Akarui


Numarul mesajelor : 42
Data de inscriere : 04/06/2009
Varsta : 30
Localizare : ~dark palace~

Rozen Maiden ローゼンメイデン Empty
MesajSubiect: Re: Rozen Maiden ローゼンメイデン   Rozen Maiden ローゼンメイデン Icon_minitimeVin Iun 05, 2009 12:51 am

am avzut tot anime-ul..cap coada...si OVA...deci per total, anime-ul asta e absolut adorable..are atatea combinatii: comedia si aventuri impreuna cu mister..ah, e o dulceata...

pers preferate ar fi Suigintou(cred ca am scris bine) - e atat de perfecta, de rea si totusi buna...o iubesc si bine imi place si de Shinku ca are aerul acela de aristocrata frantuzoaica...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Rozen Maiden ローゼンメイデン Empty
MesajSubiect: Re: Rozen Maiden ローゼンメイデン   Rozen Maiden ローゼンメイデン Icon_minitime

Sus In jos
 
Rozen Maiden ローゼンメイデン
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
An cafe :: ^^Have fun^^ :: o(≧∀≦)o Anime o(≧∀≦)o-
Mergi direct la: