An cafe
Antic Cafe is Back! Nyappy all cafekkos!
An cafe
Antic Cafe is Back! Nyappy all cafekkos!
An cafe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

An cafe

Forum cu an cafe din Romania
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Sinuciderea?

In jos 
+14
White_Raven
Yuzuki Naoki
Mizuhashii
~Sayuri~
Izαbeℓℓα ღ
ragdoll
lady.darkness
Miko
CrazyForYourLove
Mabel
Doppelganger
Zaki
acid_black_cherry
Pinky Short Cake~
18 participanți
AutorMesaj
Pinky Short Cake~
Cafekko
Cafekko
Pinky Short Cake~


Numarul mesajelor : 176
Data de inscriere : 29/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Screen of Indoors

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeSam Mai 30, 2009 9:16 pm

De ce credeti ca unii oameni se sinucid? Ati avut astfel de experiente?

Me:
Multi zic ca viata e o prostie doar ca acei oameni nu au simtit cum e sa fi la cateva secunde de moarte, abia dupa ce se intampla asta realizezi cu adevarat ce inseamna sa fi fiu ce inseamna viata si cat de minunata e....
Astazi poate esti in stare sa te sinucizi dintr-o prostie dar maine sau peste cateva zile acea prostie nu ti se va mai parea importanta si nu o vei vedea ca pe o problema fara raspuns....atunciu nu merita sa mori degeaba >____<'' orice se poate rezolva in viata oricat de greu ar fi.
In concluzie sinuciderea nu e o solutie....
Sus In jos
acid_black_cherry
Best nyappy
Best nyappy
acid_black_cherry


Numarul mesajelor : 766
Data de inscriere : 21/04/2009
Varsta : 29
Localizare : LittLe toKio-PitesTi

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeDum Mai 31, 2009 1:54 am

dupa parerea mea...oameni se sinucit pt a fugi de responsabilitati...dar si din cazua vietii care pentru unii nu e prea roz...
si eu am momente cand ma gandesc sa ma arunc de la etaj(stau la 9)...dar ma gandesc la...ce pierd daca mor acum...am o familie care poate o sa sufere...si...totusi...sunt multe lucruri frumoase in viata pe care trebui sa le vezi...si trebui sa treci pentre momentele de acest gen
Sus In jos
Zaki
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Zaki


Numarul mesajelor : 1184
Data de inscriere : 07/04/2009
Varsta : 30
Localizare : somewere in a place with a lot of snow

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeLun Iun 01, 2009 1:23 am

sinuciderea
mi se pare o prostie
viata iti este data ca sa o traiesti nu ca sa te sinucizi. cu ce scop te sinucizi? ca astazi ai o zi mai proasta sau ca lucrurile nu merg precum iti doresti....asta este viata merge mai departe cu bune sau cu rele nu ai ce sa faci....
acum un an si eu ma gandeam "oare cum ar fi sa ma arunc pe geam [stau la 10] sau cum ar fi daca un cutit mi-ar intra in inima" dar mi-am dat seama ca sunt lucruri mult mai importante decat sinuciderea...
Sus In jos
http://myspace.com/zaki_shadixx
Doppelganger
New cafekko
New cafekko
Doppelganger


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 31
Localizare : Japan... :P

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeMar Iun 02, 2009 4:14 am

Faza e ca ei cred ca scapa de greutati sau ca e mai bine asa spre exemplu cum sunt emo,ei o fac si din placere dar si din starea pe care o au....parerea mea e ca e o mare prostie zau asa,daca ai primit viata nu ti'o lua tu,asteapta sa iti vina ziua si desigur nici tu sa iei la atul.
Nu vad de ce scapa totusi....ca ajung mai rau decat au fost....ma rog,asta decid ei,daca atata creier de nimic au si se sinucid,c'est la vie >.>
Sus In jos
Mabel
New cafekko
New cafekko
Mabel


Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 29

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeMar Iun 02, 2009 4:19 am

Nu e vorba ca n'au creier, sunt multi ce au creier insa se lasa pur si simplu purtati, inconstienti si sunt mai slabi de ingeri.
Cu totii am vrut la un moment dat sa se termine totul, iar dupa cum a mai zis cineva, la un moment dat poate dintr'o prostie. Sunt oameni si oameni, firi si firi, sunt unii ce nu s'au sinucis chiar dintr'un nimic, insa e adevarat, un pret nepotrivit.
Logica e urmatoarea :sinuciderea e cel mai mare pacat, n'ai sa te mai poti intoarce, acolo iti va fi mai rau.
De ce sa te omori daca dai de la rau la rau?
Ei bine, pe moment ei nu realizeaza sau cine stie ce gandesc, n'am fost pusa intr'o situatie cu adevarat rea.
Sus In jos
Doppelganger
New cafekko
New cafekko
Doppelganger


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 31
Localizare : Japan... :P

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeMar Iun 02, 2009 9:09 pm

Citat :
Nu e vorba ca n'au creier, sunt multi ce au creier

Ma refeream ca nu gandesc
Sus In jos
CrazyForYourLove
Best nyappy
Best nyappy
CrazyForYourLove


Numarul mesajelor : 880
Data de inscriere : 20/04/2009
Localizare : Dream Town

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeMier Iun 03, 2009 7:58 pm

parerea mea:

stai frate.......gandeste-te......o multime de oameni ar da orice sa traiasca si tu te sinicizi......daca Dumnezeu te-a data o viata.......traiest-o........asa a facut si tipa aia care a luat nota mica la teza cu subiec unic......s-a sinucis......eu nu inteleg un lucru....ce rezolvi daca te sinucizi?.......toti vor sa scape de responsabilitati si griji dar nu toti gasec scapare in sinucidere.......uni se sinucid pentru ca asa este la moda.....asa este tru' acum ma refer la emo.......treziti-va la realitate fratilor.......ganditi-va de 10 ori inainte sa face o prostie care va costa viata....
Sus In jos
Miko
Best cafekko
Best cafekko
Miko


Numarul mesajelor : 630
Data de inscriere : 30/03/2009
Varsta : 30
Localizare : Mikoland

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeJoi Iun 04, 2009 3:12 am

sinucidere??? WTF???ceam ajuns sa vorbim! [IMG]http://i644.pho


pai parerea mea : sinuciderea este o mica-mare tampenie!adica unii nu gasesc resurse si putere pentru a continua sa traiasca altii isi pierd scopul iar altii pur si simlu sunt atat de plictisit incat nau ceva mai bunde facut deca sa "invete sa zboare" de pe blocuri sau alte inaltimi.mai sunt si cei care au trecut cu adevarat prin adevarate traume psihologice sau drame din viata reala!acesti oameni numai pot face fata durerii "de a traii"deci se sinucid!

in concluzie: ORICAT DE GREU TIAR FI IN VIATA SAU ORICAT DE PLICTISIT AI FI VEI REUSI SA TRECI PESTE TOT.....altii pretuiesc mult viata cum ar fi cei cu boli incurabile dar nu se pot bucura de ea!asa ca fratilor nu renuntati la viata pentru ca este un lucru si un dar minunat de care (nu cred in reincarnari) nu vei mai apuca sa te bucuri dupa moarte.
Sus In jos
lady.darkness
Best cafekko
Best cafekko
lady.darkness


Numarul mesajelor : 549
Data de inscriere : 01/04/2009
Varsta : 29
Localizare : Somewhere..cum somewhere??..with bla bla si z bineinteles(by rada)

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeSam Iun 06, 2009 9:06 pm

A te sinucide...

"e un pacat de moarte...Dumnezeu ti-a dat viata si tot el ti-o va lua..."


asta imi spunea mama..


mie totusi mi se pare mai mult o prostie..
stiti cum e ..azi esti suparat...ceva iti merge prost..
dar maine poate va fi mai bine...

dupa furtuna vine si soarele...asa ca nu trebuie sa recurgem la
SINUCIDERE....
Sus In jos
ragdoll
Best nyappy
Best nyappy
ragdoll


Numarul mesajelor : 874
Data de inscriere : 24/06/2009
Localizare : Central Hollywood

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeDum Iul 05, 2009 3:35 am

Sinuciderea suge si inghite!
X_____X
Urasc persoanele care nu sunt in stare sa infrunte ce le-a dat viata. De parca tot pe planeta asta trebuie sa fie roz.
"AAAAAA m-a parasit iubitul, o sa imi tai venele" BULL!
Am vazut/cunoscut persoane care desi au avut o viata foarte de kkt, au infruntat-o si au luptat ca sa fie fericiti. Grrrrr....
Ma scuzati, topicul asta ma face sa ma enervez O.o
O sa imi scada glicemia, ma duc sa mananc salata de fructe, mimimi
Sus In jos
Izαbeℓℓα ღ
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Izαbeℓℓα ღ


Numarul mesajelor : 1344
Data de inscriere : 01/04/2009
Varsta : 28
Localizare : pe scaun

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeMar Iul 07, 2009 2:22 am

mi se pare o prostie sa te sinucizi....adica daca ati vazut la stiri aia care s-a sinucis ca a luat 7 in teza unica [IMG]http://i644.pho
Sus In jos
http://miyavi-382.forumgratuit.ro/
~Sayuri~
Best nyappy
Best nyappy
~Sayuri~


Numarul mesajelor : 931
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 32
Localizare : Cluj Napoca :)

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeVin Iul 10, 2009 4:18 pm

acuma pentru teste si chestii de genu asta.....nu are rost.....suna de parca daca ar fi ceva mai serios ar merita sa te sinucizi....dar nu....noi avem o singura viata si in loc sa ne-o luam ar trebui sa fim recunoascatori ca o avem si sa o traim la maxim..... [IMG]http://i699.pho

si daca o faci, toti prietenii si toata familia o sa-ti duca lipsa ....si nu prea merita.....si daca ai probleme...mai bine stai si incerci sa gasesti o solutie decat sa faci asta..... [IMG]http://i644.pho
Sus In jos
http://blue-pink-star.hi5.com
Mizuhashii
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Mizuhashii


Numarul mesajelor : 1811
Data de inscriere : 14/08/2009
Varsta : 28
Localizare : in a sushi roll O.o

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeVin Aug 21, 2009 3:17 am

sincer...si eu m-am gandit de cateva ori cum ar fi daca m-as arunca de la etaj sau daca mi-ar intra un cutit...si tot felul de chestii dastea...cred ca de la prea multe filme...in fine dar cand aud ca X s-a sinucis pt nu stiu ce imi dau seama ca esti prost daca ii spui Pa vietii.....ma gandesc ca alti copii cu un handicap..care nu pot merge stau pe strazi etc si-ar dori sa fie in locul meu!We have just one life!
Sus In jos
http://mizuhashiii.livejournal.com
Yuzuki Naoki
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Yuzuki Naoki


Numarul mesajelor : 3538
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Moon.

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 7:15 pm

nu ma-m gandit sa ma sinucid nici un moment viata e prea frumoasa ca sa renunti la ea
Sus In jos
http://aochi-yuzuki.tumblr.com
White_Raven
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
White_Raven


Numarul mesajelor : 1318
Data de inscriere : 20/07/2009
Varsta : 32

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeVin Sept 04, 2009 5:13 am

BULLSHIT!
Astora de vor sa se sinucida le e si frica sa traverseze strada singuri ca sa nu moara.

De fapt, naiba, a fost cazul Nikita. Inainte sa se puna pe sosea sa fie calcata, s-a uitat atent, a traversat apoi s-a pus pe jos unde nu circula masinile.
Hai sa fim seriosi.

CIRCARI!
Sus In jos
ragdoll
Best nyappy
Best nyappy
ragdoll


Numarul mesajelor : 874
Data de inscriere : 24/06/2009
Localizare : Central Hollywood

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeSam Sept 05, 2009 4:52 am

*drinks bear*
I SECOND THAT!

Adica acum hai sa fim seriosi. Ce motive ar putea avea cineva sa isi ia viata?
De parca totul trebuie sa fie roz si totul trebuie sa avem totul si sa fim fericiti si YEEEEEYYYY Hai sa mergem sa ne plimbam printr-un camp de flori si sa credem ca meritam tot ce e mai bun. WRONG!!!
Sincer urasc persoanele sinucigase. Da, le urasc. Tocmai pentru ca nu lupta pentru o viata mai buna, ci stau intr-un colt intunecat si isi plang de mila. De parca alte persoane ar trebui sa le rezolve lor toate problemele. Haideti sa chemam niste spiridusi sa arunce cu praf magic si sa dispara tot.
A luat 7 in teza unica, vai ce sa-ti spun. Si cine e de vina ca nu a invatat? Cu siguranta soarta, pentru ca SOARTA a pus-o sa se linga cu prietenu in loc sa invete mai mult. viata asta nemernica cum e....
Si cand ma gandesc ca sunt persoane care sunt pe patul de moarte si ar da orice sa mai vada inca un rasarit de soare. si persoane extrem de talentate care au murit din prostii, dar care pun pariu ca in ultimul moment s-au gandit cat de frumoasa e viata defapt inainte sa si-o termine din cauza unei supradoze.
Ma intreb cand o sa se trezeasca oare lumea la realitate si sa isi dea seama ca viata nu e tot timpul roz si ca nu toti trebuie sa ne fie prieteni si nu trebuie sa zambim in fiecare zi, pentru ca fuck... in fond ni s-a dat viata, nu e asta destul? Nu trebuie sa vina nimeni sa ne spuna cum sa ne-o traim, nu trebuie sa vina nimeni sa ne scape te toate rahaturile [ma scuzati] in care ne bagam si ne faca fericiti 24 de ore din 24.
Dar da, e foarte greu sa fii resposabil de faptele tale, pentru ca daca o sa fii pedepsit si nu mai poti sa mai mergi sa te scalambai pe mese in discoteci?


pardon... -_-'
Sus In jos
White_Raven
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
White_Raven


Numarul mesajelor : 1318
Data de inscriere : 20/07/2009
Varsta : 32

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeSam Sept 05, 2009 4:57 pm

O______________________O
*claps*
you should write a book.... mhm.... aham... mhm


well... sinucigasii cred ca SUNT constienti ca dupa ce mor nu se mai pot intoarce in viata nu?
Sus In jos
ragdoll
Best nyappy
Best nyappy
ragdoll


Numarul mesajelor : 874
Data de inscriere : 24/06/2009
Localizare : Central Hollywood

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeSam Sept 05, 2009 6:17 pm

Senkiu.
Sus In jos
yami no naka no shojo
Cafekko
Cafekko
yami no naka no shojo


Numarul mesajelor : 126
Data de inscriere : 11/07/2009
Varsta : 29
Localizare : pe luna

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeDum Noi 29, 2009 5:07 am

eu consider ca cei care vor sa se sinucida au probleme cu capu adica ne-a fost data o viata ca sa o traim si nu avem nici un drept ca sa ne-o luam.......daca ai probleme si crezi ca singura solutie e sa te arunci de la etaj sau sa-ti tai venele ai luat-o razna,noi suntem singurii care putem sa le rezolvam si in plus cum ar fi viata asta daca ni s-ar intampla numai lucruri frumoase ........ar fi mult prea plictisitoare........si eu am avut o perioada in care parca as fi cazut in cap ca eram deprimata non stop pt ca mi-am pus aparat dentar dar mi-a trecut si acum ma simt minunat ca am dintii aproape perfecti ....totusi nu m-am omorat......
Sus In jos
Hurricane Venus
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Hurricane Venus


Numarul mesajelor : 2044
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 103
Localizare : Shibuya

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeDum Noi 29, 2009 5:27 am

Nimic pe lumea asta nu merita viata celui care "si-o distruge"(ca sa zic asa).
Nu totul e roz ... nu totul se rezolva prin cuvinte dulci si bune ...
Nu cred ca mai am ce zice, avand in vedere ca majoritatea dintre voi ati zis cam tot.
Totusi cred ca cei care chiar vor sa-si ia viata, sa vorbeasca cu cineva inainte, oricine ar fi acel cineva.
Sus In jos
Yuzuki Naoki
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Yuzuki Naoki


Numarul mesajelor : 3538
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Moon.

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeDum Noi 29, 2009 5:52 am

You are right
Sus In jos
http://aochi-yuzuki.tumblr.com
Yσкσ
Nyappy
Nyappy
Yσкσ


Numarul mesajelor : 318
Data de inscriere : 02/02/2010
Varsta : 29
Localizare : Land of Joyness

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeMier Mar 03, 2010 2:48 am

Sinuciderea ? Cea mai proasta alegere pe care omul ar putea`o face vreodata. [IMG]http://i644.pho. Nu stiu,mie una,nu mi s`ar parea ca as rezolva ceva daca m`as omora [IMG]http://i644.pho . Adica,stai asa putin,gandeste inainte de a face pasul asta. Hmpf....e o nebunie cu toate actele astea de sinuciderea. [IMG]http://i644.pho






BULLSHIT !! XD [IMG]http://i644.pho [ Gommen Nasai [IMG]http://i644.pho ]








[IMG]http://i644.pho
Sus In jos
Raxii
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Raxii


Numarul mesajelor : 3883
Data de inscriere : 31/01/2011
Varsta : 24
Localizare : somewhere.

Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitimeVin Iul 29, 2011 9:54 pm

Sunt de acord cu Yoko , are 100% dreptate.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sinuciderea? Empty
MesajSubiect: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? Icon_minitime

Sus In jos
 
Sinuciderea?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
An cafe :: ^^Have fun^^ :: o(≧∀≦)o Off topic o(≧∀≦)o-
Mergi direct la: