An cafe
Antic Cafe is Back! Nyappy all cafekkos!
An cafe
Antic Cafe is Back! Nyappy all cafekkos!
An cafe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

An cafe

Forum cu an cafe din Romania
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Rika Jurnal

In jos 
+8
Wishie
SatanicKitty.
☆Яuru likes Coke ♫
Zaki
Yuzuki Naoki
Hurricane Venus
Rada ne~chan
Rika ^^
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorMesaj
SatanicKitty.
Nyappy
Nyappy
SatanicKitty.


Numarul mesajelor : 262
Data de inscriere : 28/06/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Rika Jurnal - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Rika Jurnal   Rika Jurnal - Pagina 7 Icon_minitimeVin Aug 27, 2010 3:28 am

Poor Granny.

Gandeste-te ca e acum intr-un loc ai bun,ca nu mai e nevoita sa se chinuie pe pamant.
Stiu stiu,pierderea e dureroasa si eu am trecut de mai multe ori.
But,cred ca a murit impacata ca te-a vazut pentru prima oara!

Si cu Andrei,heh,roata mereu,dar mereu se intoarce.
Heh,e asa tare sa te intalnesti cu cineva dupa atatia ani.Dar uneori e greu sa te apropii din nou de acea persoana XD
Sus In jos
Rika ^^
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Rika ^^


Numarul mesajelor : 2091
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 29
Localizare : nicaieri

Rika Jurnal - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Rika Jurnal   Rika Jurnal - Pagina 7 Icon_minitimeVin Aug 27, 2010 4:08 am

Da...pai cand am ajuns acasa la ea era lucida.Si-a dat seama ca tata e fiul ei si eu nepoata iar peste jumatate de ora avea momente cand numai realiza.Dar la sfarsit era foarte lucida si cand sa plecam dadea in plans...parca ar fi vrut sa stam langa ea. Dupa ce am plecat nu a mai vorbit cu nimeni,era la pamant.
Sus In jos
SatanicKitty.
Nyappy
Nyappy
SatanicKitty.


Numarul mesajelor : 262
Data de inscriere : 28/06/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Rika Jurnal - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Rika Jurnal   Rika Jurnal - Pagina 7 Icon_minitimeVin Aug 27, 2010 11:58 pm

Dar ce avea?

Matusa mea cand a murit era in coma,dar nu si-a dat duhul pana nu i-a auzit vocea fiicei sale..
Si o matusa de pe tata,tot asa nu a murit pana nu si-a vazut fata maritata.
Oricum,atunci cand mori,esti parca nu stiu,desprins de lumea asta,oricum impacat si fericit.Deci gandeste-te ca e bine ca s-a dus mai repede,nu s-a mai chinuit pe Pamant.
Sus In jos
Rika ^^
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Rika ^^


Numarul mesajelor : 2091
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 29
Localizare : nicaieri

Rika Jurnal - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Rika Jurnal   Rika Jurnal - Pagina 7 Icon_minitimeSam Aug 28, 2010 4:09 am

Asa a fost si bunica mea. Pe patul de moarte, nu s-a dus pana nu l-a vazut pe tata peste 14 ani. (de 14-15 ani nu l-a mai vazut). Avea cancer la plaman...da! Oricum se chinuia saraca....
Sus In jos
Nyappyshizu-chan
Best cafekko
Best cafekko
Nyappyshizu-chan


Numarul mesajelor : 675
Data de inscriere : 21/12/2009
Varsta : 27
Localizare : Rm Valcea

Rika Jurnal - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Rika Jurnal   Rika Jurnal - Pagina 7 Icon_minitimeDum Aug 29, 2010 5:40 pm

I'm sorry about your grandma, Rika...si bunicul meu a murit acum 6 saptamani,deci stiu cum e...Oricum,e bine ca macar a murit impacata...Nici bunicul meu nu a murit pana cand nu a auzit vocile tuturor celor dragi,iar cand l-au adus acasa a deschis ochii si s-a uitat in curte si la fratele lui geaman...anyway, chiar imi pare rau.....

Si in legatura cu Andrei...nu cred ca ar trebui sa te simti vinovata daca te bucuri si tu, asa, umpic, de suferinta lui...el e de vina la urma urmei.
Sus In jos
Rika ^^
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Rika ^^


Numarul mesajelor : 2091
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 29
Localizare : nicaieri

Rika Jurnal - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Rika Jurnal   Rika Jurnal - Pagina 7 Icon_minitimeVin Sept 17, 2010 3:29 am

Mood: Happy
Music: Canzel-Allegro

Deeci...azi nu am facut ore deloc din cauza ca a murit ori un elev ori un profesor (Dumnezeu sa-l ierte) si profii ne-au spus sa mergem acasa.M-am intalnit cu Yoko,ne-am plimbat putin iar apoi acasa.Mi-a dat o tema asa ciudata la fizica incat habar n-am ce sa scriu...--" la fizica! (e ciudat profu...>__>" )...si maine am doar 3 ore! De la 9 la 12...si sper sa ies mai devreme de 2 ca sa ma duc la scoala mea veche si sa-i astept pe colegi sa iasa de la ore =]] "SURPRISE RIKA IS THERE!!" =]] si maine am italiaaanaa --" o cam urasc (cu toate ca nu am facut niciodata italiana daar...vroiam germana)...--"
Sus In jos
SatanicKitty.
Nyappy
Nyappy
SatanicKitty.


Numarul mesajelor : 262
Data de inscriere : 28/06/2009
Varsta : 28
Localizare : Hell

Rika Jurnal - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Rika Jurnal   Rika Jurnal - Pagina 7 Icon_minitimeVin Sept 17, 2010 11:29 pm

Pai si de ce n-ai optat pentru germana?
Sora mea a optat pentru germana,dar supriza,nu face nici germana nici spaniola ca nu sunt destui copii ca sa le predea profu :|
Sus In jos
Rika ^^
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Rika ^^


Numarul mesajelor : 2091
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 29
Localizare : nicaieri

Rika Jurnal - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Rika Jurnal   Rika Jurnal - Pagina 7 Icon_minitimeSam Sept 18, 2010 3:10 am

Asa am patit si eu!:)) vroiau doar 3 copii germana si nu putea sa faca germana doar cu 3 copii.

si TEAPA!...=)) doamneee....Cica noi trebuia sa avem ore de la 9.Mergem toti,clasa era ocupata de clasa a 5 a C. Ii intrebam pana la cat au ore si copii au zis pana la 12.Asteptam noi in curtea scolii si vine o profesoara. Ne intreaba p: "Ce e cu voi aici?" (colegamiu Alexandru) : Avem ore,dar nu avem clasa! P: Ce clasa sunteti?" A: "9 D" *se uita profa pe orar* P: " Aveti ore de la 1..." A: "Pai pe tabla scria ca avem ore de la 9 avem italiana,biologia si matematica" P: "Asta e orarul de la 5 C. =]] si ne-am intors acasa si ne-am luat cartile. La ora de religie un coleg nu avea telefonul pe silentios si avea o sonerie care radea. Alexandru "Doamna profesoara! E ala cu coarne...sariti pe geam! Vine apocalipsa!!" Rika Jurnal - Pagina 7 231779
Sus In jos
Rika ^^
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Rika ^^


Numarul mesajelor : 2091
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 29
Localizare : nicaieri

Rika Jurnal - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Rika Jurnal   Rika Jurnal - Pagina 7 Icon_minitimeVin Sept 24, 2010 4:11 am

Mood:ExcitedMusic: Satsuki-Veil of MARIADeeci...cred ca mi-am cam pierdut mintile de tot! =]] Si asta e din cauza colegului meu...la mine la scoala se poate iesi si inafara curtii.Colegul meu Alex m-a invitat sa ies eu cu el,sa ma plimb.Am ras,am vorbit...era sa intarzii la ora cu el,sa ne calce tramvaiul...M-a intrebat cu ce tramvai merg...eu "cu 6 o_o" el "si...6 merge in baza 3? (un cartier)" eu "nu...merge pe la gara!" el "pff! Daca mergea pe la baza 3 mergeam si eu cu tine acasa"...Dupa ce am terminat orele (imi puneam cartile in ghiozdan) el sta langa banca mea,zambind cu ghiozdanul in spate. Ma uit cam mirata la el si il intreb daca nu pleaca. El "Nu,te astept pe tine =]".M-a condus pana la statie apoi a plecat.Cand am vorbit pe mess el m-a intrebat daca vreau sa stau cu el la calculator la T.I.C (info).Nu puteam sa-l refuz =]]! Si...a spus ca ma asteapta cand vin la scoala,ma asteapta in statia de tramvai...O///O!
Sus In jos
Rika ^^
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Rika ^^


Numarul mesajelor : 2091
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 29
Localizare : nicaieri

Rika Jurnal - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Rika Jurnal   Rika Jurnal - Pagina 7 Icon_minitimeVin Oct 22, 2010 4:16 pm

Mood: Nu am cuvinte sa-l descriu <3
Music: Guild-Party

Deeci...dupa cum stiti ieri a fost concertul de la Guild.La 7 (seara) m-am intalnit cu fetele in fata la club.Pe la 7 jumate am intrat.Prima impresie care mi-a facut clubul hmm...nu a fost prea buna...scena era cam mica (>.<)" si cand am intrat i-am vazut pe baieti (o japonezoaica le facea parul).In clubul ala numai fum de tigara @__@...baietii au trecut odata pe langa noi...(erau cat mine de inalti *eu am 1,69* ) prima data nu am realizat ca au trecut pe langa mine,dupa aia holbez ochii si nu stiu am avut o senzatie de emotie foarte mare. Dupa aia la 8 au urcat pe scena si au cantat. Am fost aproximativ 20 si ceva de oameni dar atmosfera a fost foarte faina.Apoi Takuma,Yoshihiro, Ryuichi au plecat de pe scena pentru o pauza. Koichi a ramas pe scena si a facut un "solo" batea din tobe...vazand ca nu primeste aplauze facea mutra de catelus =]] apoi am tipat si l-am aplaudat...dupa vine si Yoshihiro si canta din chitara si primeste tipete si aplauze si Koichi se uita urat la el...si apoi canta el...si ii facea in ciuda lui Yoshihiro ca el primeste mai multe aplauze =]]. Cand canta Yoshihiro,Koichi ne facea semn sa nu-l aplaudam. =]]]...Takuma a incercat sa spuna "Multumesc" in romana...saracu s-a balbait si era asa scump <3 =]]. Ryuichi mi-a facut cu ochiul de 2 ori O////O *scuze daca ma laud ><"*.Era acolo un rocker...era beat si fuma >< si...i-a intins doza de bere lui Ryuichi =]]] si el a baut,apoi nebunul de Koichi a baut si el =]]].Concertul s-a terminat tocmai pe la 9 jumate...(dupa un bis cerut de noi). Cel mai naspa e ca nu s-au dat autografe. <__>
Sus In jos
Clau-chan|クラウディア|
Cafekko
Cafekko
Clau-chan|クラウディア|


Numarul mesajelor : 158
Data de inscriere : 26/09/2010
Varsta : 27
Localizare : In my own world of Jrock >.<

Rika Jurnal - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Rika Jurnal   Rika Jurnal - Pagina 7 Icon_minitimeVin Oct 22, 2010 11:44 pm

Off..Rika ce nas fi dat sa merg si eu [IMG]http://i644.pho parintii astia [IMG]http://i644.pho
Sus In jos
Nyappyshizu-chan
Best cafekko
Best cafekko
Nyappyshizu-chan


Numarul mesajelor : 675
Data de inscriere : 21/12/2009
Varsta : 27
Localizare : Rm Valcea

Rika Jurnal - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Rika Jurnal   Rika Jurnal - Pagina 7 Icon_minitimeDum Oct 24, 2010 6:37 pm

Wow, Rika, norocoasa de tine!!!Ce tare trebuie sa fi fost [IMG]http://i699.pho
M-a bufnit rasul cand ziceai cum se "certau" pe aplauze..so cute [IMG]http://i699.pho
Sus In jos
Rika ^^
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Rika ^^


Numarul mesajelor : 2091
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 29
Localizare : nicaieri

Rika Jurnal - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Rika Jurnal   Rika Jurnal - Pagina 7 Icon_minitimeLun Oct 25, 2010 8:07 pm

Da,stiu a fost amuzant! =]] Si mai ales cum Takuma se chinuia sa zica multumesc in romana=]]]]
Sus In jos
Continut sponsorizat





Rika Jurnal - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Rika Jurnal   Rika Jurnal - Pagina 7 Icon_minitime

Sus In jos
 
Rika Jurnal
Sus 
Pagina 7 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Subiecte similare
-
» Elvira Jurnal
» Nyappy Birthday Rika..

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
An cafe :: ^^Have fun^^ :: o(≧∀≦)o Jurnal o(≧∀≦)o-
Mergi direct la: