An cafe
Antic Cafe is Back! Nyappy all cafekkos!
An cafe
Antic Cafe is Back! Nyappy all cafekkos!
An cafe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

An cafe

Forum cu an cafe din Romania
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 1849!

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
ritsuka
Cafekko
Cafekko
ritsuka


Numarul mesajelor : 184
Data de inscriere : 13/09/2011
Varsta : 27
Localizare : Nowhere is Somewhere. I find my place nowhere...

1849! Empty
MesajSubiect: 1849!   1849! Icon_minitimeSam Dec 31, 2011 8:39 am

1849! [One Shot]


Lantul salbatic, a naturii schimbatoare, inconjoara intreaga lume,dominata de spirite malefice, lasandule moartea asigurata. Cladirile vechi si aproape putrezite au un aer imbinat de mucegai acumulat cu trecerea anilor. Intregul Pamant este cuprins de acel venin patruns in casele oamenilor. Toti se simt credinciosi, corecti si cu un suflet de aur. Dar cum? Ei, acele persoane fara suflet, ce au condamnat acea inima lipsita de salbaticie si dispret. Cum ar putea ei sa se considere asa nepacatosi pe cand si-au aruncat intreaga omenire si mila in clipa cand au ''prabusit'' acea copila nevinovata in dispret total?
Iarba vernila este patrunsa de stropii de ploaie, ce si'au rastignit furia asupra oamenilor.
-Ahmm...hmm...huum...humm...,se auzi o respiratie greoie. De ce? Lume inferioara credintei, ma plictisiti. Loc a desertului, blocat intr'un spatiu cuprins de bezna intunecoasa si rece ca furtuna iernii. Spune Tu... este corect?
Humm...humm...hmm... Curand, sfarsitul va veni, iar blestemul omenirii se va deslantui, lasand nectarul diavolului sa curga printre venele umanitatii infectandu'i. Eu le'am spus, dar ei nu m'au ascultat.Spune'mi Tu... Ce as putea face?
O fiinta desfamata si aruncata in drumul uitarii, fiind considerata ''Intruchiparea Diavoleasca'', isi varsa amarul intr`un colt, ce are patruns un strat de lumina, in interiorul celulei vrajite.
Era Chrophnie Sindarney. Fiinta ce era destinata dispretuirii. Corpul sau firav, lipsit de forta si cu putina vlaga privea peretele intunecat. Frigul ii patrunzea si ''pelerina'' osului, iar hainele zdrenturoase, ce ii acopereau partile nevoitoare ale corpului erau complet acoperite de murdarie.
Isi misca tremurator capul, facand sa para o fiinta cu probleme psihice. Nerabdarea ei numai avea lacat. Era mai mult ca entuziasmata ca in sfarsit, momentul eliberarii ei ajunsese. Astepta-se acea zi de dinainte de a se naste. Dispretul ce ii acoperea viata o facu sa astepte acest moment. Nu era vina ei ca totul decursese asa. De la inceput ea a fost clara si si-a aratat punctul de vedere, insa acei oameni crudeli si narcisisti nu ii dadusera ascultare. O numeau '' bastarda'': un copil a nimanui. Iar pe langa aceasta, viata sa fu drastic inegrita de mici zvonuri ce o descriau precum '' mesagerul celui de jos''. Iar, asa, cu trecerea anilor fata fu inchis in acea celula, din care nu avea scapare. Si timpul mult asteptat veni. Acum! Era acea zi! Veni'se in sfarsit.
Cerul era absorbit de rosiata norilor,vantul cuprindea orice obstacol, transformandu'l in ramasite, iar satul nu facea altceva decat sa'si strige tipatul de sfarsit.
Copii si adulti fugeau dintr'o parte in alta, incercand sa'si salveze propria familie, insa era in zadar.
Nivelul marii se inzecii, facand valurile spumoase si murdare sa navaleasca intregul pamant.
-Da! Da!Daaaa!, era vocea lui Chrophnie, Tu!Tu! Ai adus sfarsitu' omenirii...le'am spus ca nu eram eu... Omenirea infecta va pasi din nou pe linea vietii...dar Tu!... Tu vei fi acolo avand grija sa fie pura....

Asa sfarsi'se. Intregul Pamant,ce pana la momentul respectiv fusese dominat de rautate. S-a dizolvat in razboiul cerului si a pamantului, lasand cale puritatii sufletesti sa revina la viata, iar spiritele diavolesti sa arda in focul Infernului!
Anul 1849, insemnat ca Inceputul Mortii si Sfarsitul Vietii, de Chrophnie Sindarney.


Ultima editare efectuata de catre ritsuka in Sam Ian 19, 2013 1:26 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Beatrix
Moderator
Moderator
Beatrix


Numarul mesajelor : 4872
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Oradea

1849! Empty
MesajSubiect: Re: 1849!   1849! Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 7:50 pm

Hey! Ti-am citit one-shotul si parerea mea e cam scurt si nu am inteles multe...si totusi am si eu o intrebare... asta e one-shot foarmat din mai multe capitole, sau? Ma 'mai multe capitole' ma refer la 'vreo 3-4' ca sa inteleg si eu ceva....sper sa nu te super ca am fost asa de directa.

Un sfat bun: daca mai faci one-shot-uri atunci incearca sa tii cont de lungimea ei pentru ca: cu cat mai lung e cu atat il intelegi mai bine si cu atat este mai placut si aflii mai multe informatii.

Scuze inca o data daca am fost PREA directa....sper sa tii cont de sfatul meu...BYE!!!!!!!!
Sus In jos
Nana Mikami
Admin
Admin
Nana Mikami


Numarul mesajelor : 8637
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 30
Localizare : ♥ Intr-un univers paralel, unde nu exista limite ♥

1849! Empty
MesajSubiect: Re: 1849!   1849! Icon_minitimeSam Ian 14, 2012 12:44 am

Hei, Bea! Ce nu ai inteles? [IMG]http://i644.pho
Era o fata care a adus puritate pe pamant dupa un "razboi", dar pana atunci era doar rautate peste tot, iar aceea fata a adus puritate...[ asta am inteles eu, apoi nu stiu tu ce ai inteles ]
Citeste cu atentie si ai sa intelegi!
Oricum, e fain one shotul... [IMG]http://i699.pho
Bravo! E foarte reusit! [IMG]http://i699.pho
Si Bea: One shoturile nu au capitole, daca au capitole nu sunt one shot.
Daca ar fi cu capitole nu s-ar mai numi ONE SHOT care ar veni "dintr'o lovitura" adica, "dintr'o lovitura" trebuie sa scrii tot, nu pe capitole...
Sper ca ai inteles ceva din ce ti-am zis :TT':
Oricum mai astept one shoturi, Ritsuka! [IMG]http://i644.pho
Sus In jos
Beatrix
Moderator
Moderator
Beatrix


Numarul mesajelor : 4872
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Oradea

1849! Empty
MesajSubiect: Re: 1849!   1849! Icon_minitimeSam Ian 21, 2012 2:41 am

Ok, m-am decis sa o citesc din nou...acum am inteles ceva...oricum data trecuta imi era somn si nu am fost atenta......BTW a fost cute one-shotul...si eu pun unul...in CURAAAAAAAAAAND [IMG]http://i644.pho

Eu astept sa mai scrii one-shoturi....BYE!
Sus In jos
ritsuka
Cafekko
Cafekko
ritsuka


Numarul mesajelor : 184
Data de inscriere : 13/09/2011
Varsta : 27
Localizare : Nowhere is Somewhere. I find my place nowhere...

1849! Empty
MesajSubiect: Re: 1849!   1849! Icon_minitimeSam Ian 21, 2012 7:29 am

Hello

Yah, scuze ca l'am facut asa scurt. Era o ora cam tarzie si eram cam obosita.
O sa'l corectez curand.
Ma bucur ca v'a placut si sper sa'l fac mai pe inteles
^^

Ja neee ^~
Sus In jos
Nana Mikami
Admin
Admin
Nana Mikami


Numarul mesajelor : 8637
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 30
Localizare : ♥ Intr-un univers paralel, unde nu exista limite ♥

1849! Empty
MesajSubiect: Re: 1849!   1849! Icon_minitimeDum Ian 22, 2012 8:26 pm

^.^ ok, mai asteptam one shot'uri de la tine, ca sunt superbe [IMG]http://i644.pho
Sus In jos
Continut sponsorizat





1849! Empty
MesajSubiect: Re: 1849!   1849! Icon_minitime

Sus In jos
 
1849!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
An cafe :: ^^Arhiva^^ :: o(≧∀≦)o Arhiva fan ficuri o(≧∀≦)o-
Mergi direct la: