An cafe
Antic Cafe is Back! Nyappy all cafekkos!
An cafe
Antic Cafe is Back! Nyappy all cafekkos!
An cafe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

An cafe

Forum cu an cafe din Romania
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Iubirea invinge intotdeauna .

In jos 
AutorMesaj
Mihaella
Mini cafekko
Mini cafekko
Mihaella


Numarul mesajelor : 29
Data de inscriere : 07/06/2012
Varsta : 29

Iubirea invinge intotdeauna . Empty
MesajSubiect: Iubirea invinge intotdeauna .   Iubirea invinge intotdeauna . Icon_minitimeMier Aug 29, 2012 4:32 am

Da , al treilea fic al meu . Se pare ca ideile imi vin ca pe banda rulanta . :]] . Personajele am sa le arat la urmatorul post . Sorry . Enjoy si sorry pentru greselile [ daca o sa am ] care le am .

Hello tuturor . Ma numesc Cho Hee Young , am 22 de ani si sunt fiica unui patron de la un brand de haine foarte cunoscut . M-am nascut in Busan , dar tatal meu fiind om de afaceri ne-am mutat cu tot cu familie in Seoul . Mai am o sora de 23 de ani , Hana Young care eu cel putin nu prea ma inteleg cu ea . Tatal nostru ne-a angajat chiar la firma sa eu fiind manager iar sora mea secretara designerului .
Intr-o zi , indreptandu-ma spre servici observ o masina necunoscuta fiind fix plasata pe locul meu unde obisnuiam sa parchez masina . Murmur printre dinti fiind destul de nervoasa si din cauza traficului , trantind apoi usa si luandu-mi geanta fixand-o pe umar . Gata . Trebuia sa ma calmez . Nu puteam sa ma descarc pe oricine imi iesea in cale doar pentru ca cineva nesabuit imi luase locul . La urma urmei , nu o sa-mi pice picioarele daca merg cativa metri mai incolo dupa masina . Corect ? Era ceva agitatie la agentie dar nu bag de seama si urc cu liftul gandindu-ma la ce am sa fac astazi . Ceva era neinregula . Imping de clanta cand il vad pe tata in biroul meu cu doi domni , unul ceva mai in varsta si altul de o seama cu mine .
- Oh , aici erai . spuse tata pe un ton neobisnuit de calm luandu-ma de mana . Ea e fiica mea Cho Hee Young . Managerul firmei mele si bineinteles un posibil patron al acestei firme .
- Posibil ? zise barbatul mai in varsta analizandu-ma din cap pana in picioare .
Tatal meu rase mai mult ironic apoi imi facuse cunostinta cu celalalt baiat . Se pare ca era fiul cel mare al acestuia . Stiam eu ! Iar o intalnire aranjata . Tot timpul imi zice sa ma casatoresc cu baieti cu o statura sociala inalta , ca nu merita oricine atentia mea . O singura data am fost indragostita de un baiat "normal" iar tata nu a fost de acord cu relatia noastra . Dar sa mai si auda despre casatorie . Tatii nostri pleca in alta camera pentru a ne lasa sa ne cunoastem mai bine , iar eu ma asez pe canapeaua micuta de culoarea cafelei cu lapte ce o aveam in birou .
- Sa stii ca imi pare bine sa te intalnesc domnisoara Cho Hee , zambi foarte increzator in fortele propii privindu-ma de parca mai avea oleaca si ma manca doar din priviri .
- Si tu … , fac o mica pauza si imi ridic privirea din pamant oftand usor .
- Oh , imi pare rau . Am uitat sa ma prezit , se ridica in cele din urma de pe canapea luandu-mi intr-un mod elegant mana si saruta finut incheieturile degetelor . Dae - Hoo Hyun , placerea este de partea mea . Nu pot sa stau mult , dar am numarul de la tatal tau si te voi suna intr-o zi sa stabilim intr-o zi cand o sa ne vedem . Bine ?
Si iesi pe usa . Raman putin uimita de gestul lui . Intradevar , putini barbati mai aveau astfel de maniere in zilele astea iar eu stau toata ziua degeaba gandindu-ma la el . Imi era simpatic . In sfarsit , cand ne adunam toti patru la masa nu era ocazie in care tata sa nu se laude ca Dae - Hoo era baiat bun si cumsecade . Sora mea ma privea cu ura ca deobicei . Niciodata nu am priceput si nici nu cred ca am sa inteleg vreodata ce e cu ea . Nici bine nu ma ridic de la masa , ca imi suna telefonul . Era el .
- Da ? spun pe un ton calm , vocea tremurandu-mi usor .
- Buna seara Cho Hee . Sunt Dae - Hoo . In legatura cu astazi , imi pare rau daca am picat intr-un moment nepotrivit dar chiar vreau sa te vad cat mai curand . Sper ca nu suna intr-un mod disperat , dar maine crezi ca ne putem vedea ? In jur de ora 3 ?
- Ora 3 ? repet eu stand cateva secunde gandindu-ma la programul de maine de la birou . Ok , este bine . Am liber de la ora 3 pana la 5 . Ne vedem atunci .
- O seara buna in continuare .
In sfarsit veni si ora 3 iar noi am hotarat sa ne vedem intr-un local din centrul orasului destul de luxos . Nu prea eram eu adepta la asa ceva , dar el tinu mortis sa ne vedem acolo . Eram deja inauntru comandand o cafea cu lapte uitandu-ma dupa el stiind ca din clipa in clipa trebuia sa apara .
Dae - Hoo era la un costum negru , foarte elegant si cu un trandafir de culoarea zapezii in mana dreapta . Se apropie cu pasi marunti dar totusi calculate catre mine intinzandu-mi floarea si ma saruta usor pe obrajii care intre timp se facu de o culoare trandafirie …

Sus In jos
 
Iubirea invinge intotdeauna .
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
An cafe :: ^^Arhiva^^ :: o(≧∀≦)o Arhiva fan ficuri o(≧∀≦)o-
Mergi direct la: