An cafe
Antic Cafe is Back! Nyappy all cafekkos!
An cafe
Antic Cafe is Back! Nyappy all cafekkos!
An cafe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

An cafe

Forum cu an cafe din Romania
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Pinky Short Cake~
Cafekko
Cafekko
Pinky Short Cake~


Numarul mesajelor : 176
Data de inscriere : 29/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Screen of Indoors

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Empty
MesajSubiect: 暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)   暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Icon_minitimeVin Mai 29, 2009 12:55 am

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Rib_sMood:happy
暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Rib_sMusic: Ayabie-Aitakute
暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Rib_sInternet: LiveJournal, Defective Tragedy
暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Rib_sMessenger: onee-chan
暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Rib_sEat/Drink: nothing/Lipton

"Come on, suffer, now!"

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) 2hxuzq
Primul meu post pe blog.....nici nu prea stiu despre ce sa scriu....a da astazi dupa-masa mi-au ajuns revistle si sunt pur si simplu adorabile....sunt foarte bune plus ca au articole despre Ayabie si alte formatii kawaii ^^.
Inainte de a incepe sa va arat si poza cu revistele xDDD
「SHOXX」 and 「Cure」
Le voi primi in fiecare luna de fiecare data cand apar si abia astept ^^ acum am chef de povestit ce e prin revista deci:
Let's started ^^

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) 2hxuzq
「SHOXX」♡
~Ayabie: well articolu a fost foarte kawaii ^^abia am asteptat sa il citesc....mi-a luat ceva pana am mai tradus unele lucruri dar in rest a fost ok ^^adica m-am descurcat mai bine decat credeam.
~Plastic Tree:nici nu credeam ca formatia este asa kawaii ^^ dar totusi nu imi place...adica ma rog este draguta dar nu prea pe placul meu....
~LM.C: Maya kawaii ^w^ marog...am fost obsedata de melodia "Oh My Juliet" and neh...in revista aveau un articol dragut.
~Kagrra: kawaii....am citit cu placere articolul....a fost interesant
~Kra: pe aici nu am trecut inca.....
Mai erau ceva formatii insa nu prea am mai citit despre ele.....
暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) 2hxuzq

Pe aici inca mai astept...m-am uitat doar pe articolul cu Ayabie...au aparut pe coperta si e draguta poza cu ei^^......Aoi arata cute si din nou caun copil mic (nu ca ar fi foarte mare dar ma rog) iar Yume este foarte kawaii (mai kawaii decat de obicei)

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) 2hxuzq
Sus In jos
Rada ne~chan
Admin
Admin
Rada ne~chan


Numarul mesajelor : 3160
Data de inscriere : 28/03/2009
Varsta : 29
Localizare : In catworld;))

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Empty
MesajSubiect: Re: 暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)   暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Icon_minitimeVin Mai 29, 2009 1:40 am

Scuze dar ti-am sters cateva topicuri..erau la fel..
Ce tare de tine..ai revista..super tare..
[IMG]http://i699.pho [IMG]http://i699.pho [IMG]http://i699.pho
Sus In jos
http://www.weloveancafe.com
Pinky Short Cake~
Cafekko
Cafekko
Pinky Short Cake~


Numarul mesajelor : 176
Data de inscriere : 29/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Screen of Indoors

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Empty
MesajSubiect: Re: 暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)   暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Icon_minitimeVin Mai 29, 2009 1:45 am

aha eu ma bucur foarte mult ca o am ^^ abia am asteptat sa o primesc
sorry de posturi but...nu am gasit nici unde butonul edit asa ca nu amavut ce face...scuze o.o''' o sa fiu mai atenta sa nu gresesc...si nici butonul pentru stergere nu l-am gasit TT^TT
Sus In jos
MoMo
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
MoMo


Numarul mesajelor : 1394
Data de inscriere : 06/04/2009
Varsta : 27

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Empty
MesajSubiect: Re: 暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)   暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Icon_minitimeVin Mai 29, 2009 2:06 am

Waii...cum ce unde cand...le`ai comandat...cat costa
Vreau si eu T^T
Sus In jos
Pinky Short Cake~
Cafekko
Cafekko
Pinky Short Cake~


Numarul mesajelor : 176
Data de inscriere : 29/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Screen of Indoors

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Empty
MesajSubiect: Re: 暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)   暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Icon_minitimeVin Mai 29, 2009 3:14 am

Mi le-a luat mama o.o'''nu mai stiu exact cat a fost dar ma uit mai bine si o sa iti zic....o sa le primesc de acum in fiecare luna (din cate bine am citit eu va fi un articol cu An Cafe xDDDD in numarul urmator)
cred ca le poti comanda de pe net dar ma uit mai bine si iti spun
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Empty
MesajSubiect: Re: 暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)   暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Icon_minitimeVin Mai 29, 2009 4:06 am

Aaa...mami ta unde e?

Ce reviste adorabile.. vreeau si euuu [IMG]http://i699.pho De ce nu aveam si noi in romania reviste j-rock..

Sus In jos
Pinky Short Cake~
Cafekko
Cafekko
Pinky Short Cake~


Numarul mesajelor : 176
Data de inscriere : 29/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Screen of Indoors

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Empty
MesajSubiect: Re: 暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)   暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Icon_minitimeVin Mai 29, 2009 5:51 pm

mama este plecata in Austria la ceva conferinta...ma rog nu e importnant si mi-a zis ca le-a vazu la un magazin prima data cand le aduce si acolo si cum stia ca imi place Ayabie mi le-a cumparat xDDDD si le voi avea in fiecare luna
~ la noi ar putea cineva sa faca o revista insa cine?? nu prea sunt oameni asa de interesati de asta incat sa faca o revista numai despre j-music.



29.Mai.2009

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Rib_s Mood: Happy
暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Rib_s Music: Ayabie-Aitakute
暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Rib_s Internet: WeLoveAnCafe, Defective Targedy
暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Rib_s Messenger: onee-chan
暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Rib_s Eat/Drink: nothing

"Got struck down by rain "


暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) 2hxuzq

Well well....da am eu ceva cu PV-urile si cum sa nu vorbesc eu si despre acesta ^^...
Deci e noul Pv de la Ayabie care e foarte kawaii ^^
ma rog....imi place melodia destul de mult...si globul acela din PV straluceste kawaii ^^ ma rog...imi place cum e realizat.
La inceput imi placea melodia destul de mult dupa ce am citit versurile in engleza am avut un oarecare sentiment de invidie si chiar ciuda pentru ca versurile erau cam ciudate (uitativa lmai jos ca le voi posta) dar mi-a trecut si acum e una din melodiile mele preferate.
Si melodia asta imi pare putin trista >__<'' de altfel ca si The Me (cand am tradus versurile si am vazut versul acela "I'm not alone" am ramas putin asa O__O'' dar ma rog -.-'')
PV-ul ma uimeste la fel ca si celelalte e o melodie destul de linistita si foarte kawaii...si si nu foarte colorata...si...si Aoi e kawaii....si ceilalti sunt kawaii...si...si...gata ^>^ ca o iau razna deja^^


A da versurile x.x'''

Wanting to meet you 
Just Wanting to meet you
As it overflowed The unrequited love born in May 
Got struck down by rain
Wanting to meet you Just Wanting to meet you
Only in my dreams, at least I will hold you close and never let go

Looking up at the weeping sky of an evening shower We were taking shelter, weren't we
Noticing the way I try to keep to your walking pace You smile
Shoulders touching, under an umbrella Right now
To anyone who looks at us, we're lovers

Wanting to meet you Just Wanting to meet you
If only I could Honestly tell you everything I wanted to say As I pleased
The gentle warmth that brushes Against my right arm
The day I can call that love, would be here

From the trivial mail that I received from you sometimes
The heart marks that appear in them I've been gazing at them today too
Wanting to hear your voice, I searched for an excuse My hesitant finger, it trembles1

Wanting to meet you Yet Unable to meet you
My heart, as it is now If only I could start running towards where you are now
I'd like to believe Even if it's an unexpected chance meeting
Surely, it must be a miracle that spring bestowed upon us

Not just anyone You are the one I'd like to embrace closely

I love you Simply That I love you
Unable to speak I wish upon the first evening star that shines in the night sky
Wanting to meet you Wanting to meet you Simply Wanting to meet you
As it overflowed The unrequited love born in May Got struck down by rain
Wanting to meet you Just Wanting to meet you
Only in my dreams, at least I will hold you close and never let go


暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) 2hxuzq

Bye Bye ~~

Sus In jos
Rada ne~chan
Admin
Admin
Rada ne~chan


Numarul mesajelor : 3160
Data de inscriere : 28/03/2009
Varsta : 29
Localizare : In catworld;))

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Empty
MesajSubiect: Re: 暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)   暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Icon_minitimeVin Mai 29, 2009 8:05 pm

Mersi mult de versuri..
Hmm si de melodie nu am auzito..
[IMG]http://i699.pho [IMG]http://i699.pho [IMG]http://i699.pho
Sus In jos
http://www.weloveancafe.com
Pinky Short Cake~
Cafekko
Cafekko
Pinky Short Cake~


Numarul mesajelor : 176
Data de inscriere : 29/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Screen of Indoors

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Empty
MesajSubiect: Re: 暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)   暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Icon_minitimeVin Mai 29, 2009 8:16 pm

<object width="500" height="315"><param name="movie" value="http://www.youtube-nocookie.com/v/VsNpCZEsGuY&hl=en&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b&border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube-nocookie.com/v/VsNpCZEsGuY&hl=en&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="500" height="315"></embed></object>

O poti vedea aici ^^ si PV-ul la fel ^^ mie una cum am mai zis imi place foarte mult^^.
Ma bucur ca iti plac versurile....mereu le caut doar pe cele in engleza de la toate melodiile care imi plac ^^si le postez foarte des si pe blog-ul meu ^^
Ma rog ^^ bye bye
Sus In jos
Pinky Short Cake~
Cafekko
Cafekko
Pinky Short Cake~


Numarul mesajelor : 176
Data de inscriere : 29/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Screen of Indoors

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Empty
MesajSubiect: Re: 暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)   暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Icon_minitimeVin Mai 29, 2009 10:09 pm

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Rib_sMood: boring
暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Rib_sEat/Drink:nothing
暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Rib_sMusic: Moi dix Mois-Pessimist
暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Rib_sInternet: Defective Tragedy, Aoi's Blog
暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Rib_sMessenger: onee-chan

" Mana=GOD "

Azi am nu am stat la romana pentru ca am mers cu Ame in sala de lectura (numai acolo nu vine directoarea si nici cineva care ne-ar putea gasi si sa ne trimita la ore) pentru a mai povesti despre diferite chestii...ma rog eu nu mai puteam de frica si ma uitam speriata de fiecare data cand intra cineva o.o'' a venit directorul si eu mi-am bagat capul in carte si eram foarte concentrata asa ca nu mi-a zis nimic -.-''' yay am scapat din nou^^ numai ca lui Ame ii venea sa rada asa ca abia am reusit sa o fac sa taca
Am vorbit despre tot felul de chestii ^^ de la anime,j-rock pana la moda(chiar daca mie nu imi sta in fire) sau jocuri pe calculator...i-am spus de La Tale si i-am zis sa isi faca cont ca sa ne putem juca impreuna ^^ abia astept
ma bucur sa am o colega de clasa din Japonia ^^chiar ma inteleg bine cu ea si sunt singura care vorbeste din clasa cu ea ^^.....prima data am avut noroc ca diriginta m-a vazut singura in banca asa ca a pus-0 cu mine ^^ de atunci mai exact de miercurea trecuta stau cu ea si deja ne intelegem foarte bine ^^ sambata nu va fi acasa pentru ca merge pana la bunica ei in Japonia -___-''' (din cate am inteles cred ca s-a intamplat ceva cu ea asa ca ar fi mai bine sa mearga acum pana mai poate ^^) ma rog^^ apoi nu stiu ce mai facem pentru ca deja de vineri pleaca ^^abia astept vacanta sa merg la mare si in Franta si in Spania si pe la noi prin tara si sa stau cu Ame pana tarziu si sa ne facem poze si mai multe ^^
Hehee.....ma plictisesc de mor.Am venit de la scoala mai repede pentru ca am plecat nu aveam chef de inspectia de la informatica pentru ca si asa profesoara mi-a zis ca ma va asculta in fiecare ora pentru ca am tot plecat in ultimele 3 saptamanii -.-'' ma rog nici de engleza nu am avut chef pentru ca stiam ca ma voi plictisi de moarte stand si asteptand sa ma intrebe si pe mine ceva......nu stiu ce are profesoara de fizica pentru ca e cambolnava de vreo luna asa ca poate scap de ea -__-''
Nu mai astiu am facut ceva poze astazi cu o colega numai ca nu stiu unde imi este cablul de date asa ca nu a cum sa le descarc chiar daca imi placeau foarte mult si le vroiam pe hi5 -.-'' inca ma plictisesc si vreu sa vina Ana la mine mai tarziu pentru ca sunt singura saptamana asta (de fapt sunt singura tot timpul x.x'').Ma duc afara acum putin ^^
welll bye ~
Sus In jos
Pinky Short Cake~
Cafekko
Cafekko
Pinky Short Cake~


Numarul mesajelor : 176
Data de inscriere : 29/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Screen of Indoors

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Empty
MesajSubiect: Re: 暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)   暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Icon_minitimeSam Mai 30, 2009 9:09 pm

Hello ^^ nice to see ya all [ce exprimare -.-''] in sfarsit am ajuns si eu acasa.....credeam ca voi dormi la scoala astazi dar din fericire am reusit sa trec peste limitele impuse in stilul meu si sa ma gandesc asupra saritului peste gardul din curtea scolii pentru a ajunge acasa....eu ca o desteapta ce sunt x.x'' mi-am uitat cartela de acces acasa si femeia de la poarta a zis ca nu ma lasa sa ies pana nu vede cartela....ei bine am avut ce sta cu colegul meu pana sa ne vina stralucita idee de a sari gardul si a merge acasa....eu fiind in rochie nu mi-a placut ideea dar nu am avut ce face....doar nu ramaneam eu acolo singura sa dorm si mai ales ca deja colegul meu incepea sa se uite ciudat la mine -.-'' Am ajuns acasa si acum e bine....mi s-au terminat capsuni dar nu e nici o problema pentru ca am trimis-o pe verisoara mea sa imi cumpere cativa pentru ca vreau sa am in seara asta si poate maine dimineata inainte saplec ^^
E vacanta in sfarsit (eu nu mai merg o spatamana la scoala asa ca pentru mine e vacanta ) si stiu ca ma voi distra foarte bine ^^'' mai ales ca merg la Bucuresti -.-''' [chiar daca initial nu mi-a placut ideea]-.-''~bwhaaa.....daca nu intelegeti azi am avut repetitii pentru specatacol la scoala asa ca din aceasta cauzaeu ma aflu la scoala (ma aflam )~acum pozele de azi

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) 040809192048
Azi cand am venit de la cursuri cerul arata foarte bine si eu mai nou am ceva cu facutul de poze la cerasa ca vazand-ul; asa de dragut m-am gandit ca ar arata bine ca poza.
Pecat de bine arata cerul pe atat de aiurea au fost cursurile -.-''plictiseala si dormit si plictiseala si muzica si dormit -.-''
暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) 040809200634
Yeah -.-'' am vrut sa nu se vada si acele fire sau ce or fi dar nu am avut nici o sansa in fata lor asa ca s-au bagat si ele in poza -.-''
暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) 040809200628
Aici apune soarele cat de cat imi place cum se vede pentru ca formeaza o culoare foarte frumoasa. E printre putinele culori care imi plac din gama celor deschise ^^
Nu stiu ce sa zic e ceva portocaliu galben rosu nu mult.
Bye ma duc sa mananc ceva.....
Sus In jos
Rada ne~chan
Admin
Admin
Rada ne~chan


Numarul mesajelor : 3160
Data de inscriere : 28/03/2009
Varsta : 29
Localizare : In catworld;))

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Empty
MesajSubiect: Re: 暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)   暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Icon_minitimeSam Mai 30, 2009 9:22 pm

Colega de clasa japoneza?
Ce tare.. [IMG]http://i644.pho [IMG]http://i644.pho
Wa..super,,mergi in Spania [IMG]http://i699.pho [IMG]http://i699.pho
Sus In jos
http://www.weloveancafe.com
Pinky Short Cake~
Cafekko
Cafekko
Pinky Short Cake~


Numarul mesajelor : 176
Data de inscriere : 29/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Screen of Indoors

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Empty
MesajSubiect: Re: 暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)   暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Icon_minitimeSam Mai 30, 2009 9:49 pm

~colega noua insa nu stiu cat de mult va sta pe la noi....este posibil ca in vara aceasta sa se mute definitiv aici (si sper sa fie asa o.o'')
~ este posibil sa merg in Spania....inca mai negociez cu mama pentru ca eu vreau in Japonia o.o''' dar mama zice ca e cam departe >>'''


Mood: Happy
Music: An cafe-Candy Holic
Internet: An Cafe's Blog
Messneger: nothing

" Miku=kawaii "

Bwhaaa....din intamplare bantuiam si eu pe net si am dat de blog-ul lor..este mai mult decat kawaii s iposteaza foarte des....Miku este foarte kawaii^^ iar catelul lui chiar daca este mic arata dragut (as vrea sa fiu in locul lui macar o zi xDDDD)
Am fost cu mama la magazin sa cumparam cate ceva pentru ziua verisoari mele de fapt inainte de asta i-am zis mamei mele ca vreau Moet & Chandon si ea a zis ca daca acolo gasim imi va lua ^^'
M-am uitat vreo 30 de minute peste tot si pana la urma am gasit si ce vroiam eu asa ca mama mi-a luat 2 sticle ^^ *yayyy ^^* una pentru mine si cealalta pentru ziua verisoarei mele de maine ^^Am castigat (≧∀≦)


暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) 1

haaaa ^^ nu m-a lasat mama sa le le scot tin cutie dar maine tot o sa fac eu asta ^^ si o sa le mai fac inca o poza....[mi-a tremurat mana cand le-am facut poza -.-'' si arata ca batute de vant >__<'' eu si talentul meu la poze >.<]
Abia astept maine sa le deschid si sa beau din nou si sa beau din nou pentru ca a trecut aproape un an de cand nu mi-a mai luat mama -.-''


暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) 4
Asta este un catel [cred ca si voi v-ati dat seama de asta] ei bine am stat in jurul lui vreo 10 de miute sa ma gandesc daca sa il cumpar sau nu -.-'' pana la urma nu l-am mai cumparat si am ramas ca voi sta sa strang toate punctele [ai nevoie de 25 iar eu am deja 5] pana in iulie si atunci iti va da cainele gratis ^^ [sunt mai multe modele dar acesta este foarte kawaii ^^]
Bye~Bye
ma duc sa mananc
[b]
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Empty
MesajSubiect: Re: 暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)   暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Icon_minitimeDum Mai 31, 2009 7:52 pm

Pofta buna

Waii ce`mi place blogu tau.. [IMG]http://i699.pho

N-am baut niciodata moet dala..cum e? [IMG]http://i644.pho
Sus In jos
Pinky Short Cake~
Cafekko
Cafekko
Pinky Short Cake~


Numarul mesajelor : 176
Data de inscriere : 29/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Screen of Indoors

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Empty
MesajSubiect: Re: 暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)   暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Icon_minitimeDum Mai 31, 2009 9:09 pm

~ moet @___@ este destul de buna xDDD adica ma rog acum depinde si de gustul fiecaruia (si poate de varsta...la mine si varsta a fost responsabila sa zic asa n.n'')...sincera sa fiu mie m-a placut mai mult acum decat prima data cand mi-a luat mama @___@ (prima data aveam vreo 13 ani).
~ btw.....ma bucur ca iti place blog-ul meu *hugs*


Mood: dunno
Music: Dolly-Pumpkin Carriage Parade
Internet: An Cafe's Blog
Messenger: nothing o.o''''

"To be or not to be human? This is the question"


Hello ^.^ wahh in ultimul timp nu am prea postat asa de mult ca in alte zile...nu stiu de ce dar nu am prea avut chef de blog, desigur am postat in fiecare zi cam o data sau de 2 ori.. Nu prea mai am ceva interesant de zis in ultimul timp asa ca voi posta doar cate ceva in fiecare zi.
Astazi nu am facut nimic pana acum am stat doar si m-am uitat la tavan...m-am trezit pe la 9 si m-am uitat pe geam afara cum poua...urasc cand ploua asa dar nu stiu de ce e aiurea pentru mine sa vad ca ploua asa....eu vreau sa fie furtuna (dehe...nu am noroc nici de data asta -_____-'') ma rog acum m-am cam plictisit asa ca am venit sa mai postez cate ceva pe aici dar nu mai stiu despre ce sa scriu o.o'
Oh azi si sunt singura acasa pentru ca Ana a plecat pana la parinti ei din nu stiu ce cauza asa ca o zi voi sta singura, a vrut sa ma duca si pe mine dar am preferat sa raman acasa...nu stiu de ce acum putin imi pare rau ca nu am plecat dar asta e mai trebuie sa mai si pierd cateodata...
Azi daca se opreste idioata asta de ploaie merg afara ^^ abia astept pentru ca nu am mai fost de ieri si vreau sa mai fac ceva poze poate reuses sa fac ceva dragut (sau poate nu -.-') ma rog oricum oriunde e mai bine decat in casa. Deja devine enervant si mama in loc sa se bucure cand vine sa ma vada ma crtitica >>''''''
Am ascultat Dolly toata noaptea nu ca am vrut dar am ramas cu castile in urechi si am adormit asa si toata noaptea am ascultat Dolly pur si simplu cred ca m-am indragostit de: Closet Letter, Pumpki Carriage Parade, Inject Candy, Reddish Chocolate, mirror,mirrage si Ussetsu drop.
In sfarsit s-a oprit ploaia *do the victory dance xDDD* ^^
De ceva vreme am restrictie la o gramada de mancare si mie imi place asta ^^ pentru ca in sfarsit am convins-o pe mama sa o lase pe Anee sa imi de-a mai des sa mananc ramen ^_^
Am fost pe afara (mai devremeo.o'' incepea sa bata vantul...ma gandeam ca poate am vreo sansa sa fie furtuna xDDD) si ceva poze dar voi pune deocamdata numai une pentru ca din celelalte numai aceasta este cat de cat normala...celelalte sunt cam aiurea facute >__<'' totusi le pun poate mai tarziu ^^

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) 7
Stateam si eu pe o chestie de leagan pe care nu cred ca am mai stat de cand aveam vreo 3-4 ani ^^ a fost kawaii pentru ca am uitat cat e de bine sa stai pe asa ceva ^^ am facut de acolo si o poza cam aiurea din care nu se prea intelege mai nimic ^^
Ne vedem mai tarziu pentru ca nu mai este mult si merg la meditatii si apoi la cursuri...am examen saptamana viitoare luni asa ca tin cu orice pret [bine nu chiar orice pret >__<''] sa il trec. Si sunt mai mult ca sigura ca la japoneza o sa ma descurc asa cum trebuie ^^ Bye
Sus In jos
Pinky Short Cake~
Cafekko
Cafekko
Pinky Short Cake~


Numarul mesajelor : 176
Data de inscriere : 29/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Screen of Indoors

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Empty
MesajSubiect: Re: 暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)   暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Icon_minitimeVin Iun 05, 2009 1:07 am

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Moz-screenshot-38
暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Moz-screenshot-37The voice of lost cicadas, it withers and falls.
Sunny spot and flower-picking, and clouds.
It suddenly started to crumble
Like it’s decaying.
{Mood}:happy
{
Music}: Ayabie-Last Note

Hello~ bwhaa....in sfarsit postez si eu pe blog xDD
Azi
am fost la scoala pentru ca e marti>>'''' ieri stupida si
desteapta mea diriginta a sunat-o pe mama sa o anunte de situatia mea
la invatatura o.o''' a fost stupid...mama nici macar nu stia ca am
absente (am vreo 50 si mama credea ca nu am nici una)
Azi la scoala
~ Biologie: nu am facut pentru ca profesorul este pelcat din tara...mai imi trebuie inca minim un 6 ca sa am o medie buna xDD
~ Romana: ne-a adus tezele si am luat 9 bwhaaa....nu am invatat nimic o.o'''
~
Dirigentie: am facut info in loc pentru ca diriginta avea examen o.o'''
a fost kawaii~ am intrat pe mess, pe blog, pe blogul lui Aoi (sunt
obsedata de el si de blog-ul lui) etc xDDD
~ Fizica: am raspuns si am luat 7 (ermh....nu imi ajunge pentru media care o vreau...mai raspund si maine)
~
Matematica: nimic...doar porfesorul a ras de un coleg care a vrut sa ii
dea un cadou ca sa il mai asculte...insa nu prea a mers si profesorul
l-a facut de tot rasul in fata clasei >>''''
~ Istorie: bwhaa....media 10 *jump* sunt un geniu xDDD

Cam atat la scoala....in rest am ascultat Awoi toata ziua si nu stiu daca ma voi putea lasa de aceasta obsesie...
Cred ca sunt obsedata de 15 lucruri lol. >>'''' le pun intrun viitor post xDDD
Bye Bye~~
Sus In jos
Pinky Short Cake~
Cafekko
Cafekko
Pinky Short Cake~


Numarul mesajelor : 176
Data de inscriere : 29/05/2009
Varsta : 31
Localizare : Screen of Indoors

暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Empty
MesajSubiect: Re: 暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)   暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Icon_minitimeSam Iun 06, 2009 10:10 pm






暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) CWCZM4XS
Mood: happy and in love xDD
Music: Ayabie-Aitakute (obsession )
Eat/Drink: ramen/ice tea
Internet: WeLoveAnCafe, My Blog, Aoi's Blog
Messenger: onee-chan
Quote: ♦️I'm sorry♦️thank you♦️goodbye Only words I didn't want to add seem to come out.

Bwhaa.....my dog
L-am
primit joidimineata xDD insa nici nu am avut vreme sa postez despre el
cate ceva xDD....well...inca nu are nume 0.0 pentru ca numi-a venit
nici un nume kawaii in minte dar ma gandesc ca pana maine sa gasesc
ceva dragut xDD
Imi place ca e alb...am avut noroc ca tatal meu a
fost in America si cand a venit mi l-a adus am avut noroc ca a plecat
pentru ca altfel nu il aveam....
Tin deja foarte mult la el si mi se
pare ca este foarte mic (chiar este) imi place pentru ca nu va creste
foarte mare cea ce e bine pentru ca mama nu prea accepta cainii mari si
mai ales nu ar accepta unul in casa (chiar daca ea nu sta cumine o___o)
Este ca a lui Aoi numai ca a lui este mai mare xDDD
Huh
este foarte cuminte si am convins-o pe mama mea sa il lase cu mine in
camera...bwhaa...ea a zis sa il las sa doarma unde trebuie insa eu nu
ma pot abtine si il las in pat.....ma va omora mama pentru asta xDDD
De
saptamna viitoare am voie sa ies cu elafara xDD (as iesi si acum numai
ca joi dupa-masa a primit ceva vaccinuri si nu are voie 4 zile sa ia
contact cu mediul extern >>''ma refer cu mediul de afara asa ca
abia luni il voi scoate la plimbare)
Sus In jos
Continut sponsorizat





暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Empty
MesajSubiect: Re: 暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)   暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog) Icon_minitime

Sus In jos
 
暗闇で失わ || ユキのブログ (Vermillion's Blog)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Takuya's blog enteryes
» An Cafe Romania Blog
» An Cafe Romania blog
» Kanon's blog enteries

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
An cafe :: ^^Have fun^^ :: o(≧∀≦)o Jurnal o(≧∀≦)o-
Mergi direct la: