An cafe
Antic Cafe is Back! Nyappy all cafekkos!
An cafe
Antic Cafe is Back! Nyappy all cafekkos!
An cafe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

An cafe

Forum cu an cafe din Romania
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 One shot >.>

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Doppelganger
New cafekko
New cafekko
Doppelganger


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 31
Localizare : Japan... :P

One shot >.> Empty
MesajSubiect: One shot >.>   One shot >.> Icon_minitimeSam Iul 04, 2009 6:55 pm

Ok,e primul meu one shot si imi e cam frica :-\ i mean....luati'ma usor


O ultima strigare

Privesc in gol pustiul din fata ochilor mei.Totul e invelit in intuneric.Remarc ca nu mai am scapare.Stau intinsa pe jos,betonul rece incomodanu'ma.
Nici sa clipesc nu mai pot.Sunt foarte slabita,daca as vrea sa tip,nu as putea,glasul mi'a pierit odata cu sperantele mele.Mainile imi sunt incatusate cu lanturi groase ce imi taie mainile.
Din cand in cand mai curge o lacrima,un mic izvoras ce mai traieste in mine.
O raza de lumina provenita de la luna imi lumineaza chipul negru,intunecat si plin de durere tot odata cu ea si dispret,ura,lacomie.
Nu pot spune ce chinuri am indurat,sobolanii plimbandu'se prin jurul corpului meu,paianjeni ce nu imi dadea pace.Nu puteam face nimic.Mainile'mi erau legate la fel si picioarele.Imi rugam moartea.Incercam sa tip,dar nu puteam.Incercam sa ma zbat,dar in zadar.Sunt ca un fulg in viscol,purtata de soarta,fara a avea dreptul sa imi decid calea.
Este trecut de miezul noptii si aud fiarele cum asteapta sa imi guste carnea.
Inca sunt prizionera,gandul ca nu voi scapa imi mai aduce o lacrima pe obraz,spalandu'l de mizeria adunata de atatea luni.
Dintr'o data am privit in sus.L'am vazut,un inger cu aripi mari,imi faceau vant iar mainile imi aratau semne.Atunci am realizat,era timpul...
Am inchis ochii zambind,mai multe lacrimi imi curgeau pe fata.Foare hotarata am strigat "Da!".Atunci a fost ultima data cand am stat inchisa.Acum ma simteam libera,desi eram imateriala,ma simteam precum o fiinta vie.M'a strans in bratele lui desfacandu'si aripile.M'a dus departe...in abis,o lume vesinca.
Sus In jos
Mabel
New cafekko
New cafekko
Mabel


Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 29

One shot >.> Empty
MesajSubiect: Re: One shot >.>   One shot >.> Icon_minitimeLun Iul 06, 2009 2:41 am

Ah, mon grande soeur, la ce sa ma astept din partea ta?
Ma bucur ca ai abordat temele pe care le iau si eu la descotorosit, teme ce ador sa le citesc si sa le admir profunzimea.
Uite un fic demn de citit si de luat exemplu!
Imi place simplitatea prin care relatezi, starea fetei ce cum ar fi putut fi exprimata mai bine decat prin cuvintele nete, de o claritate indiscutabila as putea spune.
Insa, ca de obicei, vreau mai mult. E bine, insa in cazul tau se putea mult mai bine.
Incheierea mi'a placut mult...sfarsitul vietii, latura sa efemera si inceputul alteia sub o alta forma, alta ce nu va avea sfarsit.
As putea spune ca e chiar usor interpretabila.
Inger sau demon?
'in abis'
Abisul, ceea ce reprezinta adancime, groapa fara sfarsit, profunzimea intunericului...
Atat de fericita insa probabil dezamagita in final...
Astept urmatorul one shot, succes!
Sus In jos
Doppelganger
New cafekko
New cafekko
Doppelganger


Numarul mesajelor : 110
Data de inscriere : 22/04/2009
Varsta : 31
Localizare : Japan... :P

One shot >.> Empty
MesajSubiect: Re: One shot >.>   One shot >.> Icon_minitimeLun Iul 06, 2009 2:46 am

Ah,thanks,ma asteptam la critici ^^'' oricum stiu ca la asta pe care il pun acum sunt destule anyway le astept sa vina cu gramada xD =))

Amore Real


Caldura.Un aer cat se poate de sufocant.Ma las cuprinsa in poala bancii din parc.Astept.Dar nu stiu ce astept defapt.Incep sa suspin facundu'ma mai comoda.
In sfarsit o adiere ce imi flutura usor parul lung si drept.Iar un aer sufocant.Gura care imi este intredeschisa ma ajuta sa rasuflu usurata.
In fata mea,la cativa metri se afla un grup de baieti.Am pus deja ochii pe unu.Parca era facut din magnet si eu din fier,asa de atrasa ma simteam.Ii priveam intruna miscarile lui robotice.
Am rasuflat iar lasand capul in jos.Atunci i'am auzit.Isi lua la revedere de la tipul ce'mi placea.Ah!Se indreapta spre mine.A trebuit sa par indiferenta.
-E liber?
Intreaba el cu un glas de inger.
-D...da
I'am zis intorcand capul.
Era mult mai frumos din apropiere iar glasul lui imi dadea fiori ce imi provoca fluturasi in stomac.Ce tot zic,este doar un necunoscut,desi nu m'ar deranja sa'l cunosc,ba din contra.
Rasuflam iar.
-Este foarte cald azi,Zise el zambindu'mi
-Intradevar.Nici macar aer nu e.
A inceput sa intre in vorba cu mine.E prietenos.Dupa o ora de vorbit,mi'a cerut numarul de telefon.Saracul baietas era cam rusinat dar mi'a placut la nebunie fata lui de nevinovat asa ca i'am dat numarul.
A trebuit sa plec.Pacat,pentru prima oara ma simteam intradevar bine,dar stiam ca ma va cauta.
In seara aceea nu a sunat si nici mesaj nu mi'a trimis,la fel si in urmatoarele 2 zile.Intr'un final in cea de'a treia seara de la prima noastra conversatie stiintifica,m'a sunat sa ma invite in oras.A zis ca la ora 8 vine sa ma ia dar am preferat sa ne intalnim in parc.
M'am aranjat special pentru el.Prima data cand am imbracat o fusta si asta ce am primit'o de la prietena mea plecata de un an in Italia.Statea in dulap degeaba si asta e o ocazie speciala,deci am hotarat sa o iau.
Desigur ca parintii mei nu erau acasa,lucrau de noapte,dar oricum nu aveam probleme cu ei,eram mai independenta,dar nu se stie la cat ajung acasa,ceea ce ar fi produs scandal.
Eram cam in intarziere asa ca am fugit spre statia de autobuz.Eram dezgustata de ce fel de persoane exista pe pamantul asta,dar gandul la acel baiat imi lua toata atenita,Matt...Am ajuns intr'un final si l'am vazut asteptandu'ma la intrarea in parc.Inima imi batea mai tare decat de obicei.
Ne'am plimbat ore'n sir dar am mai facut si pauze,stand pe banci.Era foarte amuzant,toata noaptea am ras,tipic mie.Am discutat despre tot felul de lucruri,era foarte deschis,mi'a placut mult.
Timpul a trecut foarte repede,deja miezul noptii.Am cerut sa ma conduca acasa.Nicio problema,m'a condusa pana in fata usii.La despartire m'a tinut de maini tragandu'ma langa el,apoi....m'a sarutat.Un sarut foarte cald.Apoi a fugit.Cand am intrat in casa,m'am razamat de usa.Singurul lucru ce mi'a trecut prin minte era " Saruta foarte bine "
De atunci m'a sunat in fiecare zi si ne'am intalnit mereu.Deabia peste doua zile mi'a zis ce simte si ca vrea sa'i fiu iubita.Am acceptat,dragostea ce i'o purtam era mai mare decat vointa mea.Simteam ca era disperat dupa mine,ca ar face orice sa nu ma piarda,la fel si eu.
Dupa un an mi'a cerut sa facem primul pas.Eram pe ganduri oarecum.Peste o luna implineam 18 ani,era normal pe la varsta aia,vroiam si eu dar simteam ca ceva ma retine.L'am refuzat si am ramas surprinsa caci si'a cerut scuze si nu s'a suparat.Atunci am realizat ca ma pot dedica lui in intregime.Dupa o saptamana,L'am chemat la mine,eu facand pasul cel mare in acea noapte.Desi m'a intebat daca sunt sigura daca vreau sa o fac,i'am ignorat acele vorbe facandu'mi datoria.Cred ca acel moment a fost unic in viata.Ma simteam deja o alta persoana,una mai fericita.
In acea noapte a dormit la mine,cum era si normal.Dimineata nu am apucat sa mancam impreuna caci a plecat la noua lui sujba temporara,dar mi'a pregatit micul dejun la pat.
Nu pot sa'mi imaginez viata fara el,in ziua accea carul daramandu'se pe mine.Simteam ca eram distrusa cand am aflat ca a avut accident de masina.Am fugit repede la spital,el fiind in coma.Am plans multe zile.Nu aveam chef de nimeni si de nimic.Dar cel mai dureros a fost cand am aflat ca mi l'a luat,El a hotarat ca era timpul sa'l ia in paradis.Eram nervoasa,blestemam intruna acea persoana care,din cauza lui a murit.Dispretuiam omul mai mult decat orice pe lume.Am vrut sa ma sinucid dar prietena mea ce s'a intors in tara,m'a oprit.Cand m'a tras de mana sa nu ma arunc de pe bloc,mi'au veniti mintile in cap.Am tipat,fiind speriata de ceea ce era sa fac.Era un cosmar,multe nopti am visat acele scene.
Am realizat ca daca pierzi pe cineva drag,iti poti pierde mintiile,dar intr'un fel e bine pentru acea persoana,a ajuns intr'un loc mai bun.Nu trebuia sa plang si sa sufar atata,caci intr'o zi il voi revedea si ma va astepta cu bratele deschise,sarutandu'mi din noua buzele ce plang dupa atingerile lui.In noaptea urmatoare,l'am visat.Mi;a zis cat de frumos este unde e acum,si mi'a zis sa nu fiu trista,sa'mi continui viata si sa imi gasesc o noua iubire,caci el mereu ma va veghea si ma va proteja.
In acea dimineata m'am trezit cu lacrimi in ochi,erau lacrimi de bucurie.
Nu a trecut mult timp si am intalnit o persoana foarte asemanatoare lui prin comportament,obiceiuri,hobby.
Povestea continua ca m'am maritat cu acea persoana pe nume Christian,ziua nuntii fiind exact ca cea in care l'am intalnit prima data pe Matt.
Viata continua.
Sus In jos
Yuzuki Naoki
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Yuzuki Naoki


Numarul mesajelor : 3538
Data de inscriere : 22/08/2009
Varsta : 28
Localizare : Moon.

One shot >.> Empty
MesajSubiect: Re: One shot >.>   One shot >.> Icon_minitimeSam Sept 05, 2009 9:08 pm

al ador super kawaii [IMG]http://i699.pho [IMG]http://i699.pho felicitari
Sus In jos
http://aochi-yuzuki.tumblr.com
Nana Mikami
Admin
Admin
Nana Mikami


Numarul mesajelor : 8637
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 30
Localizare : ♥ Intr-un univers paralel, unde nu exista limite ♥

One shot >.> Empty
MesajSubiect: Re: One shot >.>   One shot >.> Icon_minitimeMar Iul 05, 2011 8:09 pm

wow..tu chiar te pricepi, mai posteaza te rog daca mai ai one shot-uri [IMG]http://i644.pho
Sus In jos
Continut sponsorizat





One shot >.> Empty
MesajSubiect: Re: One shot >.>   One shot >.> Icon_minitime

Sus In jos
 
One shot >.>
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» My life is...ONLY YOU! {ONE-SHOT}
» Exemplul... [ One Shot ]
» Vis mortal~ [ One Shot]
» Perfect Love <3 [ONE-SHOT +14]
» O fi fost doar o coincidenta? [One-shot]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
An cafe :: ^^Arhiva^^ :: o(≧∀≦)o Arhiva fan ficuri o(≧∀≦)o-
Mergi direct la: