An cafe
Antic Cafe is Back! Nyappy all cafekkos!
An cafe
Antic Cafe is Back! Nyappy all cafekkos!
An cafe
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

An cafe

Forum cu an cafe din Romania
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Da-mi un motiv! (+16) - Finish-

In jos 
+2
Raxii
Nana Mikami
6 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Nana Mikami
Admin
Admin
Nana Mikami


Numarul mesajelor : 8637
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 30
Localizare : ♥ Intr-un univers paralel, unde nu exista limite ♥

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 1:54 am

Am venit si eu cu un fic, sper sa va placa...
Pana acuma am facut doar "prologu" care il postez acuma
Cap1- prezentarea
Cap2- An Cafe in Romania, hai Bea ne-o tragem cu astea zi, zi, zi?!”
Cap3-Plecarea spre Bucuresti...

~ PROLOG ~

„Viata e plina de suferinte, doar putinii dintre noi stim sa apreciem asta, deoarece unii si acuma se plang de viata lor...infecta. Intradevar ca viata nu ne ofera prea multe bucurii, dar de aceea trebuie sa ne multumim cu suferintele si sa privim tot timpul partea cea buna a lucrurilor, deoarece mereu intr-o suferinta va fi si o bucurie oarecare...asta stiu bine, pentru ca si eu am experimentat pe pielea mea! Si totusi...dupa o cazatura zdravana te ridici din nou si din nou. De ce? Deoarece nu te lasi batuta de viata...in unele cazuri. Aceste persoane care sunt destul de puternice si au ambitiie necesara pentru viata si nu se dau batuti nici macar pentru o secuna...eh da! Numa aceste persoane se pot numi oameni! Si cuvantul „om” este un cuvant chiar foarte mare, deoarece nu toti meritam sa ni se spuna ca suntem oamenii pentru ca unii dintre noi suntem niste lasi si mai bine murim si ne sinucidem decat sa fim puternici si cu ambitii si sa luptam pentru visele noastre care...intr-o buna zi dor deveni reale si ne vom bucura si imbata de gustul acelui vis devenit realitate.
Dar in lumea in care traiesc eu, esti o prada foarte usoara care in doi pasi poate deveni hrana altora. Intradevar aceasta lume fiind Terra dar unii mai spun planeta albastra, deoarece 71% din suprafata Terrei, pamantului, este apa, dar sa nu intram in delalii ca oricum...geografia nu este punctul meu forte.
In lumea aceasta exista sute de fiinte, unele mai ciudate ca altele si bineinteles cu mii de sentimente, rautate, bunatate, gelozie, lacomie, tristete, fericire, ciuda, dezamagire si inca as mai putea spune inca sute de sentimente, dar degeaba le-as spune ca nu schimba absolut cu nimic, doar risipesc vorbe duse de vant...
Dar oricum degeaba spun eu atatea ca stiu ca risipesc doar vorbe duse de vant care odata spuse nu se mai poate reface si oricum se spune ca si cel mai de pret trandafir are spini. Oare chiar are? Intradevar are, deoarece la o atingere delicata imediat te inteapa, lasand sa curga din primul strat al pielii un lichid rosu intens, iar acesta fiind sangele...Da! Intradevar... asa cum inteapa un trandafir asa ne inteapa si pe noi fiintele care ti-s cei mai de pret, lasandu-ti o urma vesnica, dureroasa si mereu insangerata...
Dar se mai spune ca vremea va trece si rana ta facuta odata de o fiinta va fi vindecata, dar pentru ca rana sa fie vindecata mereu va trebui sa ai un motiv...”


Ultima editare efectuata de catre Nana in Vin Iul 29, 2011 5:37 pm, editata de 4 ori
Sus In jos
Raxii
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Raxii


Numarul mesajelor : 3883
Data de inscriere : 31/01/2011
Varsta : 24
Localizare : somewhere.

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 2:39 am

Draguut [IMG]http://i699.pho Next [IMG]http://i699.pho
Sus In jos
Nana Mikami
Admin
Admin
Nana Mikami


Numarul mesajelor : 8637
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 30
Localizare : ♥ Intr-un univers paralel, unde nu exista limite ♥

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 3:27 am

Ma bucur ca ti-a placut prologu [IMG]http://i644.pho
Apropo ... [IMG]http://i644.pho Tu numa prin cap.5 sau 6 sau mai incolo o sa apari.... [IMG]http://i699.pho
Sper ca nu-i problema [IMG]http://i699.pho
Sus In jos
Beatrix
Moderator
Moderator
Beatrix


Numarul mesajelor : 4872
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Oradea

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 4:11 am

WOW! ce tare-i....NEXT!!!!
Sus In jos
Raxii
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Raxii


Numarul mesajelor : 3883
Data de inscriere : 31/01/2011
Varsta : 24
Localizare : somewhere.

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 4:17 am

Nu e problema [IMG]http://i644.pho Dar atunci pune repede nexturile [IMG]http://i699.pho
Sus In jos
Nana Mikami
Admin
Admin
Nana Mikami


Numarul mesajelor : 8637
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 30
Localizare : ♥ Intr-un univers paralel, unde nu exista limite ♥

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 8:40 pm

Am venit cu next-u [IMG]http://i644.pho

Personaje :


Heny
Da-mi un motiv! (+16) - Finish- 2wmhxds

Bea
Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Aepoup

Capitolul 1 – Prezentarea

Deodata ma trezesc intr-un pat moale si pufos care se afla intre patru pereti, peretii erau de culoare albastru-marin cu capuri de scheleti rosii si negri, iar in perete se aflau doua ferestre si o usa de lemn care avea o culoare deschisa si era viza’vi de ferestre...
Privesc un timp tavanul cel albastru marin cu capuriile de scheleti si candelabrul care arata parca ar fii din cristale dupa care ma ridic in fund si privesc jur’imprejur cu ochii mei de un albastru-verzui, dar nu observ nimic ciudat...aceeasi lucruri...biroul meu negru cu calculatorul tot de aceeasi culoare ca biroul, „lipit” de peretele de langa geam, perdelele usor sifonate de culoare albastru inchis, patul meu de o persoana care se afla langa usa, scaunul ergonomic de culoare neagra care se afla in mijlocul camerei si niste haine aruncate pe el cum ar fii un maieu de culoare neagra si niste pantaloni de blugi de culoare inchisa dupa care mai era un dulap inalt si lat pe care se aflau fel si fel de plusuri, bibelouri si foarte, foarte multe CD-uri si DVD-uri cu muzica rock si pop-rock...mda, aceasta fiind camera mea...
Iar acuma va intrebati cine sunt eu? Sincer nici eu nu stiu cine sunt si ce caut in lumea asta infecta! Dar in prim’plan ii, ca sunt o fata care mereu se distreaza si de aceea mereu intra in belele dar nu singura ci impreuna cu prietena ei cea mai buna...pfff...
Deodata ma arunc in spate in patul meu moale si pufos imi inchid usor ploapele si imi las mintea sa zboare...
*
Ma numesc Heny am implinit recent, adica acuma vreo trei luni 16 ani locuiesc intr-o tara din Europa, numit Romania, iar in Romania locuiesc intr-un orasel nu foarte mare dar totusi agitata, acest oras fiind Satu Mare, aicea locuiesc de cand ma stiu dar nu singura ci cu parintii mei, mama si tatal meu.
Ce as mai putea spune despre mine? Ca sunt inebunita total dupa capurile de scheletii si dupa muzica rock si pop-rock? Mda, asta asa e! Sunt o ciudata nebuna! Dar asta nu toti stiu, doar prietena mea cea mai buna.
De ce stie numa ea asta? Eh! Deoarece eu arat cam asa:
Parul meu castaniu cu reflexi blonde ajungand pana la piepul meu, ochii mei de un albastru-verzui, inaltimea mea de 1.62 si hainele mele normale si aici chiar ma refer la haine normale si nu la haine cu capuri de sheleti si rupe si alea, alea...doar haine normale numa ca... sunt de culoare inchisa mai exact negru, albastru inchis si alea, alea...dar, defapt exista o exceptie, deoarece imi place si albastrul deschis asa ca si din alea am cate’un maieu, pantaloni sau bluza...
Deci prin urmare lumea ma cunoaste ca o fata normala, dar defapt chiar nu sunt asa, intradevar ca nu imi fac freze nebune si nu am o imbracaminte traznet dar de aceea sunt o fata crazy si imi plac lucrurile noi...doar ca...am si eu defecte...cum ar fi....eh da....incapatanata, directa, o mare perversa si indiferenta asteas cuvintele care ma descriu cu adevarat si de aceea tot timpu dar tot timpu intru in belele, dar si atunci eu privesc partea cea mai buna. Care este partea cea buna cand intru in belele? Eiiiii daa! Ca nu intru singura in belele si o trag si pe prietena mea cea mai buna, ea fiind Bea
Bea este o prietena foarte apropiata de mine deoarece am crescut impreuna si o stiu din copilarie, ea intra in belele tot timpu din cauza mea. De ce? Pentru ca sunt eu prea rea...eh! Nu e chiar asa, nu sunt rea doar ca...cum suntem prieteni apropiatii ea mereu imi lua apararea asa ca intra si ea in belele tot timpu doar din cauza mea...uneori chiar ma intreb daca nu eram eu, oare ea intra macar o singura data in belele? Pana la varsta asta pe care o are mai exact 15 ani, da da! E mai mica cu un an ca mine, dar ieri a implinit 15 ani si ce sa vezi? Iar am intrat in belele dar sa nu trecem la asta...hmm unde ramasesem? Ah da! Si pana acuma la varsta de 15 ani nu cred ca ar fi intrat ea in ceva belele...ufff...e ca un ingeras...sincer cateodata mi-ar place si mie sa fiu ca ea, adica in locul ei...dar, doar atunci mi-ar place cand intru in belele...
Ea locuieste in aceeasi tara si oras ca mine si, si mai mult...ei ghici ce? Sta chiar in aceeasi bloc cu mine doar ca eu stau la etaju trei, iar ea la etaju doi.
Intradevar ca este ca un inger si arata ca si un inger dar dupa posterele de diferite marimi si diferite trupe rock, CD-urile, DVD-urile si bibelourile care le are in camera ei...nu ai spune deloc despre ea ca este normala, mai degraba ai zice ca este o persoana super crazy...
Dar noh...asta e prietena mea, iar eu stiu cele mai multe despre ea...si cu toate palavragenia asta am uitat sa o prezit.
Numele ei este Bea, iar eu cateodata cand vreau sa o enervez ii spun Bibi, prietena mea este cu un an mai mica la varsta decat mine, adica are 15 ani, nu este foarte inalta, este de o intaltime potrivita as putea spune si are in jur de 1.60 m, parul ei lung pana la piept, taiata in scarii de un saten inchis care, la razele soarelui iti dau impresia ca are reflexi negrii ca cel mai intunecat abis de pe pamant, iar ochii ei de un smarald verde foarte pretios, care ii stralucesc la fiecare clipire iar zambetul ei gingase, ca de un copil micut care te duc intr-o transa a fericirii provocandu-ti zambetul pe buze chiar si tie...Da! Intradevar aceasta fiind prietena mea cea mai buna, Bea! Nu degeaba ii spun eu ca este si arata ca un inger...ah da! Si in legatura cu baietii...pai da...ea este foarte dar foarte timida, imediat la un salut ea deja roseste tot, iar daca ii place de un baiat si vrea sa vorbeasca cu el in cele mai bune cazuri se balbaie, iar daca nu se balbaie..OMG! iese un haos total pe gura ei cu fiecare cuvant rostit, dar in schimb eu nu sunt asa, eu sunt foarte directa, perversa. incapatanata si indiferenta dar uneori agresiva...
*
- Fat’oooo trezeste-te! Incepea Bea sa urle la mine ca o nebuna si sa ma scuture, ca sa ma aduca la realitate fiindca eu zburam in „tara visurilor”, dar intre timp ce ma tot scutura tot urla ca „trezeste-te”
- What the fuck? Ce? Cum? Ce naiba faci tu in camera mea? Si de ce flocii lu varame urli ca o descreierata la mine? Incepeam si eu sa urlu la ea, fiindca eram nervoasa, deoarece chiar cand era punctul culminant intre mine si Kanooon... EA ma trezeste la realitate...chiar nu-i corect!
- An cafe! An cafe! An cafe! Pai ai uitat ca am si eu cheii de la apartamentul tau? Si ce floci? Aaa! Si urlu asa deoarece..AN CAFE!!! Incepea ea din nou sa urle spargandu-mi timpanele
Vai pisicii tai, dar Bea tot urla in continuare, defapt fredona „An cafeee, Antiiic Cafeeelutaa, ooo anticucu cafeee...” dar in timp ce fredona mai si dansa oricum mai e un pic si sigur raman surda. Imi spun in gand
Eu inca mai eram somnoroasa, dar imediat m-am trezit dupa fredonatul lui Bea, dar oare ce o fi apucato sa tot urle An Cafe? Nu sti, dar trebuie sa aflu.


Ultima editare efectuata de catre Nana Mikami in Mier Aug 31, 2011 3:47 am, editata de 5 ori
Sus In jos
Raxii
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Raxii


Numarul mesajelor : 3883
Data de inscriere : 31/01/2011
Varsta : 24
Localizare : somewhere.

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeMier Iun 22, 2011 9:19 pm

Imi placee [IMG]http://i699.pho Next <3 E sooper fic`u [IMG]http://i699.pho
Sus In jos
Beatrix
Moderator
Moderator
Beatrix


Numarul mesajelor : 4872
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Oradea

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeJoi Iun 23, 2011 8:04 pm

Ce kawaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXTTTTT!!!

NU MA TINE IN SUSPANS!!!
Sus In jos
Nana Mikami
Admin
Admin
Nana Mikami


Numarul mesajelor : 8637
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 30
Localizare : ♥ Intr-un univers paralel, unde nu exista limite ♥

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeVin Iun 24, 2011 12:28 am

Capitolul 2 – „An Cafe in Romania,
hai Bea ne-o tragem cu astea zi, zi, zi?!”

Dar pe cand sa o intreb ce tot are cu trupa „An Cafe” (o trupa foarte renumita din Japonia, pe care o adoram si eu si ea de mica) ea ghici ce face? Tot fredonand si dansand da peste scaunul meu care odihnea fain frumos in mijlocul camerei si cade peste scaun, iar scaunul peste ea, dar interesant era ca picioarele lui Bea erau in aer, hmm...foarte ciudat...
- Aaaawwww, am inceput eu sa urlu in timp ce ma tineaam de cap si imi dadeam ochii peste cap. Ti-am mai spus sa ai grija pe unde mergi! Am inceput sa tip la ea.
Dar imediat m-am oprit din tipat cand am vazut ca saraca Bea, ce saraca? Nu-i saraca! Ca biata Bea nu se poate ridica si miauna ca o pisica ragusita, atunci m-am speriat si m-am repezit la ea foarte repede ca sa vad ce sa intamplat. Dar ce sa vezi?! Bea imediat cum am ajuns eu acolo sa ridicat si au inceput orele de predica...
- De ce dormi si stai in pijamele cu asa mare decolteu? Ha?! Ia zi? Daca era acuma un baiat aici?! Tu iti dai seama ce s-ar fi putut intampla?! L-ai fi bagat direct in spital in cel mai bun caz! D...
Bea nu a mai putut zice nimic deoarece eu m-am bagat peste ea si vocea mea o acopera pe a ei.
- Heeeei! Macar eu umblu acasa cu decolteuri nu ca tine pe strazi! Si in plus, faza cu baiatu..eh vezi tu, ii spun in timp ce imi pun mana pe umarul ei, te uiti la prea multe desene animate...BIBI!
Iar ea, va puteti imagina ce nervoasa era mai ales dupa ce i-am zis Bibi si cum bine stim numele de „Bibi” o scoate din sarite.
- Ho, ho, ho domnisorica! Sunt eu mai mica ca tine cu un an dar nu si proasta. Si mai bine ai tacea din gura deoarece si tu pe strada porti decolteuri dar in plus tu porti si acasa, eu macar nu port acasa! Si pentru a mii-a oara, punand aceent pe, NU MAI IMI SPUNE BIBI!
Iar la comportamentul ei, eu ca de obicei bufnesc in ras, oricum ii desteapta fata nu gluma! Si Bea cand a vazut comportamentul meu adica ca am bufnit in ras, ia ghici? A bufnit si ea in ras...mda! Asa merge pe la noi, ne „certam” daca pot sa spun asa, dar defapt nu ne certam doar ne tachinam, dupa care imediat careva bufneste in ras si atata a fost toata tachineala noastra.
Intradevar e adevarat proverbu ala care spune asa: „Cei ce se tachineaza se iubesc” deoarece noi ne tot tachinam si chiar ne iubeam ca SORE sa nu cumva sa se inteleaga ceva gresit, nu sunt nici eu nici ea lezbi, deci: ne iubim ca niste sore.
- Hai soro’ncoace sa te imbratisez! Imi spune Bea, iar eu m-am dus si-am imbratisato, atata a fost toata „cearta” noastra. Dar imediat, iar a inceput sa imi urle in urechi, spargandu-mi timpanele. An Cafeee!
- Aaaawww! Aia era urechea mea, daca nu stiai! Ii spun ironica in timp ce bag un zambet la fel de ironic
- Ouuu, taci amuu! Antic Cafe! An Cafe vine in Romania! Imi spune ea urland de fericire.
Huh?! Cred ca visez! Imi spun in gand dupa care am imbratisato pe Bea si am inceput sa tipam amandoua ca niste nebune scapate de la Enetescu, adica de la casa de nebuni.
- Deabia astept sa il vad pe Kanon! Ii spun eu bucuroasa, dupa care stau putin pe ganduri si ii spun ironica ca... ah da! Pai si pe restu trupei vreu sa ii vad....
- Si eu, si eu! Urla si sora bucuroasa...hmm...
Hmm? Ce a fost cu „hmm” ala? Care o fi ceva? Dupa care dau din maini in semn ca „ce sa intamplat”?
- Pai vezi tu surioara...hmm...
Iar „hmm” ala, eu eram curioasa, iar ea ce face? Ma tine aici in suspans si numa „hmm” zice.
La un moment dat cand am vazut ca nu mai termina cu „hmm” asta, m-am uitat nervoasa la ea, ridicandu-mi o spranceana sa par si mai nerabdatoare si nervoasa
- Bine bine! Am inteles...off, esti culmea soro! Hmm...
- CE „hmmm” a treia oara zici ceva „hmm” nu poti sa zici si tu „uaa” sau „waa” sau „huuu” sau „oouu” de ce „hmm”? Ca deja ma scoate din sarite! Ii spun nervoasa si cat pe ce sa ma trag deja de par de la atata suspans
Iar dupa spusele mele, adica dupa ce am tipat la beata sora’ ea sa cam speriat dar imediat pe fata ei se afiseaza o oarecaer nervozitate.
- Nu mai urla la mine! Plus ca spun ce vreau, NU ce spui tu! Ah da! Si pana nu uit...avem o problema...An Cafe...adica Antic Cafe...
- OOOOO! Mai lungesti mult? O intreb nervoasa
- Bine bine! E la Bucuresti!
Huh? Pe fata mea se afisa o confuzie totala...An Cafe-Bucuresti? Huh?
Iar Bea se uita la mine de parca nu m-am fi prins de faza, dar m-am prins...numa ca....
- Aaaahh! Acuma m-am prins! Spun eu cu o voce tare, dupa care o vad pe Bea zambind ironic, care cu siguranta gandea „In sfarsit ca te-ai prins, iti trebuia 100 de ani”. Siii? Si ce-i daca ii la Bucuresti? MERGEM! Ii spun hotarator
- Huh? Tu chiar ai inebunit? Adica ce tot vorbesc eu, tu chiar ai inebunit! E in B-U-C-U-R-E-S-T-I, imi spune Bea pe litere, apasand fiecare litera, iar noi suntem in S-A-T-U M-A-...
Bea nu a apucat sa mai scoata nici un cuvat deoarece din nou m-am bagat peste ea.
- Da, da! Am prins ideea, nu sunt un copil de clasa a 2a...pai si ce daca e in B-U-C-U-resti? Mergem cu avionu la concert si gata!
- De unde bani! Heny tu chiar nu gandesti!
- Euuuu? Eu nu gandesc? Tu nu gandesti! Pai uite cum facem, strangem bani si ne luam bilete de avion din Satu Mare pana in Bucuresti! Si stiu deja cum facem si bani...du-te repede imbracate intr-o fusta mini si du-te pe colturi si ceri minim un milion pe o noapte!
- HENYYYYYYY! PERVERSA ESTI! Incepu’ Bea sa urle ca o descreierata la ideea mea nebuneasca dar si perversa...
- OK, hai nu te enerva! Sti bine ca am glumit apoi de ce te mai agiti atata? In fine, oricum eu am pe card vreo 8 milioane, iar tu 12 milioane..cred ca ne ajunge!
- Waaa! Buna idee, sa mergem din banii de pe card! In sfarsit ca ai zis si tu ceva bun inafara de perversiunile tale! Spuse Bea bucuroasa
- Da da! Hei soro! Hai Bea ne-o tragem cu astea? Zi, zi, zi!! Ii spun eu insistand dar cu ochii in lacrimi deoarece nu mai puteam de ras, deoarece la auzitele mele Bea inrosi ca racul, defapt era si mai rosie, la un moment dat chiar credeam ca lesina.
Dar oare de cine sa ii placa?
- Hai mnoo Bea ne-o tragem cu An Cafe? Zi, zi, zi..ca zi acuma!
Ii spun in continuare insistand, dar ea statea de parca a prins radacini si era toata rosie, iar eu ma prapadeam de ras, nu alta...



Ultima editare efectuata de catre Nana Mikami in Joi Sept 01, 2011 5:00 pm, editata de 5 ori
Sus In jos
Raxii
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Raxii


Numarul mesajelor : 3883
Data de inscriere : 31/01/2011
Varsta : 24
Localizare : somewhere.

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeVin Iun 24, 2011 12:58 am

Kawaii [IMG]http://i699.pho Nextt ! [IMG]http://i699.pho [IMG]http://i644.pho
Sus In jos
Beatrix
Moderator
Moderator
Beatrix


Numarul mesajelor : 4872
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Oradea

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeVin Iun 24, 2011 1:19 am

NEXT ca ma tii in suspaaaaaaaaaaaaaaaaaaans!!!!
Sus In jos
Nana Mikami
Admin
Admin
Nana Mikami


Numarul mesajelor : 8637
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 30
Localizare : ♥ Intr-un univers paralel, unde nu exista limite ♥

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeVin Iun 24, 2011 6:18 am

Am venit cu next [IMG]http://i644.pho

Capitolul 3 – Plecarea spre Bucuresti...

La un moment dat ma tineam deja de burta, iar lacrimi imi curgeau ca niste izvoare, deoarece ma prapadeam pe mine de ras, asa ca m-am dus si m-am aruncat pe pat cu fata in perinita mea sperand ca am sa incetez sa mai rad deoarece deja burta ma durea ingrozitor de la atata ras...
Dupa vreo cinci minute bune am reusit sa ma opresc din ras si sa ma calmez, dar am fost uimita, de-a-dreptul socata, deoarece surioara mea cea scumpa inca statea in aceeasi pozitie si era tot rosie la fata, pentru un moment dat m-am cam speriat, adica totusi, sa nu te misti cinci minute deloc? Nu mi se pare ceva normal, oricum cred ca surioara sa indragostit asa ca am sacaito mai departe cu „Hai Bea ne-o tragem cu astea din An Cafe? Zi, zi, zi!” , pana la un moment dat cand am vazuto ca face un pas in fata, adica un pas spre mine dupa care ma priveste cu ochii ei verzi ca smaraldul, dar eu nu ma puteam concentra la ochii ei, deoarece imi iesea in evidenta fata ei rosie ca un rac.
Dupa cateva secunde de privit, una pe cealalta sora isi deschide putin gura de parca ar vrea sa spuna ceva doar ca nu reuseste.
- He-He-HEEENYYYYY! Incepea Bea sa urle iara, defapt din nou. Cum sa spui asa ceva cum s...sa...cum sa zici asa ceva pe gura! Tu chiar nu gandesti?! Cum sa ma intrebi daca...daca ne-o....adica cum sa zici asa ceva? Ma intreaba Bea destul de fustrata in situatia aflata
Iar eu ca sa o sacai si mai mult, adica sa fim seriosi nu poate zice „sa ne-o tragem?” ce e asa greu? Chiar nu stiu...oricum pana atunci o sacai pana cand o sa zica acel cuvant magic
- Ce? Tu despre ce vorbesti surioara? Daca ne-o...ce? Ce vrei sa spui Bea ca nu inteleg. Ii spun eu in timp ce ma prefac ca sunt proasta si habar nu am ce vrea sa spuna si o sa o tin asa atata timp cat o sa zica acel cuvant magic.
- Pai aia ce mai intrebat tu, daca ne-o...totusi cum sa intrebi asa ceva? Inca mai era fustrata
- Daca ne-o...?! Ce? Chiar nu inteleg ce vrei sa zici...si ce te-am intrebat eu?
Bea suspina zgomotos si parea deja foarte nervoasa, la care vad ca se tine de cap si umbla jur-imprejurul camerei urland „Imediat dau cu capu de totii pereti, vai Doamne ajuta-ma” sincer? Ma cam speria, ce dracu e cu ea? Acuma inebuneste si ea cand vine Antic Cafe in Romania? Ce dracu!
Iar pana ce ea facea vreo zece ture prin camera mea rostind tot acelas propozitie, eu pana atunci m-am intins lejer pe pat incat pijamaua mea de culoare neagra cu ceva flori albe pe ea mi sa tras in sus incat mi sa vazut buricu, iar atunci, dupa a zecea tura, Bea se opreste in fata mea se uita un timp la mine.
- Mai intrebat daca ne F***M cu ei! Ce dracu, te lasa memoria? Ma intreaba ea nervoasa si urland la mine
Dar atunci simteam cum lumea se prabuseste in fata mea, de fericire desigur, pentru ca a zis ceva ce ma lasa afis si chiar nu imi vine sa cred urechiilor. Dar ma ridic incet de pe pat, tot socata si ma uit la ea pret de cateva secunde si incep sa urlu ca nebuna dar intre timp sarindu-ii de gat.
- Yuupyyy! In sfarsit ai zis si tu ceva PERVERSSSS! Hihi! Ce bine! Deci ziua de azi adica 12 August trebuie sa o sarbatorim, fiindca ai zis si tu o „prostie” odata la...hmm...15 ani
- Da, da! Hai sa trecem peste asta, ca deja ma simt prost si regret ca am zis cuvantul ala.
- Huh? Tu despre ce vorbesti, care cuvant? Am intrebat-o curioasa pe Bea, logic ca ea se referea la cuvantul „futem” dar vreau sa vad defapt sa aud daca o mai zice inca odata sau o lasa balta si se roseste din nou.
- Hmm...nu ma mai prinzi tu inca odata! Ti-am cazut adineaori in plasa dar nu ma duci tu de nas si a doua oara! Imi spune Bea zambind
Off...si eu care credeam ca o aud inca odata zicand „f***m”, dar se pare ca nu mai am atata noroc, dar pacat, deoarece cu siguranta acuma urma inca o partida de ras. Dar noh...asta-i viata, ce sa faci?!
Dar oricum, sa revenim la ale noastre, era vorba de An Cafe ca vine in Romania si noi ne-aparat trebuie sa mergem la concertul lor, dar oare cand ii concertu? Hmm...
- Apropo surioasa, pana ce nu uit, concertul cu trupa ANTIC CAFE vine la Bucuresti pe data de 20 August, ce ne facem? Cum o sa mergem? Ca dupa cum o stiu pe mama...a zice ca am numa 15 ani si tu 16 si bla, bla, bla. Deci prin urmare nu o sa ne lese! Imi spune Bea foarte suparata dar intre timp merge sa ridice scaunul cu rotile si ocupa loc pe ea.
Uff...am suspinat si eu zgomotos, fiindca nici mama mea nu o sa fie de-acord sa ma duc in Bucuresti pentru un concert, mai ales ca pentru ea orice concert ii un concert „tampit” cum spune ea, deci oare ce o sa facem? Hmm...
Dupa cateva minute de gandire si eu si sora, am tresarit eu cu o ideea care cu siguranta NE sau mai exact MA va conduce intr-o alta belea...
- Fugim! Si gata, ce atata teorie! Spun eu cu voce tare si indiferenta de consecintele urmate de aceeasta, iar Bea numa statea si se uita la mine ca la felul o mie, cu siguranta gandea ca sunt o nebuna iesita de la casa de nebuni cu ideei de astea traznet, dar spre surprinderea mea, ea a zis altceva.
- Hmm...buna idee! Ii scriem un biletel parintilor ca am plecat la Bucuresti pentru concert care va fi pe data de 20 si o sa ne intoarcem pe data de 21 sau 22 depinde. Spuse Bea zambind
Oh my good! What the fuck? Cred ca nu aud bine! A zis asa ceva BEEEEEAAA?! Ei bine, daca ma gandesc mai bine de data asta o sa fie si surioara in belele si nu doar pe mine scotandu-ma...
*
Au trecut foarte repede zilele si deja era 19 august, iar dupa cum povesteam si ne gandeam, intradevar ca parintii nostri au fost de-adreptu socati cand au auzit unde vrem sa plecam, asa ca nici nu ne-au ascultat pana la capat ca pentru ce vrem sa plecam in Bucuresti, asa ca ne-am hotarat sa „fugim” de-acasa si sa mergem la concert, dar ca...la un moment dat a aparut un fel de problema, surioara mea se temea de consecinte, eh da! Iar pe mine ma durea hapt in cot de consecinte...totusi o sa pierd eu un concert cu trupa cea mai populara si preferata mea pentru un cacat de predica? Eh, eu nu o sa pierd nici un concert, asa ca am tot frecato, la figurat, pe Bea pana cand ea a fost atat de stresata de mine incat a acceptat sa vina in Bucuresti ca sa vada concertul.
Am comandat biletele de avion care duc spre Bucuresti pe net, am comandat doua pentru adultii deoarece cine ar duce copii? Doar sper sa nu le verifice...
Biletele pentru doi adultii au costat 595,88 RON, deci prin urmare pentru o persoana biletul a costat 297,94 RON, asa ca noroc ca am avut pe cardurile noaste atatea banii.
*
A venit ziua cea mare, azi este deja 19 august, bagajele sunt pregatite, dar inca biletelele pentru parintii nostril nu sunt gata…
Dupa cateva ore de gandire si de stoarcere a creierilor, mi-am dat seama cum ar trebui si ce ar trebui sa scriu, asa ca am luat un pix si o foaie, la fel si Bea a facut la fel si am inceput sa scriem:
Bea a scris asa:

Draga mama si tata,

Imi pare rau ca nu ma-ti ascultat si ati dat repede cu parerea, dar eu vreau si voi pleca in Bucurenti pentru a vedea cel mai super, mega concert. Nu ma astept de la tine ca sa ma intelegi, deoarece toate concertele care pentru mie inseamna mult, pentru tine nu inseamna absolut nimic si de aceea nu ma astept de la tine sa ma intelegi de ce voi pleca in Bucuresti.
Azi in data de 19 august, plec in Bucuresti pentru concertul An Cafe care va fi pe data de 20 august, dar ma voi intoarce pe data de 21 august. Pupici si sa aveti grija de voi si sa nu va faceti grij pentru mine!

P.S. Nu plec singura, ci cu Heny, deci nu iti face grij pentru mine! Ah da! Si vom merge sa dormim la hotel”

Iar eu cum sunt directa, nu m-am complicat ca si Bea cu fel si fel de cuvinte, iar eu am scris doar atat:

„Draga mama si tata, am plecat la concertul An Cafe din Bucuresti, voi reveni pe data de 21, ma duc cu Bea asa ca bye, bye, nu iti face griji si nu incerca sa ma cauti, ca nu vei da de mine numai in 21 august”

Acestea au fost mesajele pentru parintii nostri, pe care eu l-am pus in living, iar Bea la lipit cu un magnet pe frigider, iar parintii nostri o sa vada biletelu cand ajung acasa de la lucru.
Dupa care mi-am luat rucsacul, la fel si sys si am plecat cu taxi pana la aeroport, unde am asteptat inca vreo 15 minute dupa avion dupa care bagajele noastre au fost verificate, iar noi a trebuit sa traversam printr-o usa, care ticaia daca aveai metal la tine prin usa aceea am trecut cu bine, dar imediat am fost oprite de un barbat care nu n-ea lasat sa intram in avion fiindca parem mici si ne intreba unde este insotitorul nostru, iar atunci nu stiam ce sa spunem, deoarece noi nu aveam nici un insotitor, barbatul vazand ca noi ezitam, ne-a luat pe amandoua de brate si a zis ca ne conduce acasa la mamele noastre.
Dar cand credeam ca din nou intram in bucluc, se aude o voce de baiat care spunea...
- Domnule! Ce credeti ca faceti cu verisoarele mele? Se face baiatul auzit
La care toti ne-am intors sa vedem cine este salvatorul nostru si nu ne-a venit sa credem ochiilor, deoarece salvatorul nostru era...


Ultima editare efectuata de catre Nana in Vin Iul 29, 2011 5:51 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Beatrix
Moderator
Moderator
Beatrix


Numarul mesajelor : 4872
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Oradea

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeVin Iun 24, 2011 3:10 pm

ERA...???!!!

Faaaaaaaaaaataaaaa!!! Pune neeeext ca deja nu mai potttttttttttttttttttttttttt........ERAA!!!!! cine rea...????

P.S. ~ DACA ERAI LANGA MINE AS FI URLAT LA TINE ...
Sus In jos
Raxii
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Raxii


Numarul mesajelor : 3883
Data de inscriere : 31/01/2011
Varsta : 24
Localizare : somewhere.

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeVin Iun 24, 2011 3:47 pm

Ce taree ee xD
Abia astept sa apara capitolu` 5 .. sau cat era ... ca sa facem noi prostii [IMG]http://i699.pho [IMG]http://i699.pho [IMG]http://i644.pho
Sus In jos
Rada ne~chan
Admin
Admin
Rada ne~chan


Numarul mesajelor : 3160
Data de inscriere : 28/03/2009
Varsta : 29
Localizare : In catworld;))

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeVin Iun 24, 2011 3:57 pm

Deci Heny, pot sa-ti spun Heny nu?
Ficul e pur si simplu grozav, imi place foarte mult si mai ales imi place ca e extrem de amuzant, apropo unde mai sunt cuvinte destul de deocheate te-as ruga sa le cenzurezi te asigur ca se va intelege daca pui prima litera si ultima dar macar asa sa nu arate chiar asa de urat.
Oricum astept next-ul si imi place foarte mult de Heny si Bea deoarece chiar daca sunt firi atat de diferite pot fi prietene atat de bune..
Sus In jos
http://www.weloveancafe.com
Nana Mikami
Admin
Admin
Nana Mikami


Numarul mesajelor : 8637
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 30
Localizare : ♥ Intr-un univers paralel, unde nu exista limite ♥

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeVin Iun 24, 2011 6:01 pm

Multumesc fetelor de com [IMG]http://i699.pho
Next il pun... cand il scriu [IMG]http://i644.pho
Si ma bucur ca va place ficu-ul.
Apropo Rada [IMG]http://i699.pho pai de aceea am pus +16 deoarece apar cuvinte si faze mai dure...
Sper ca nu ii o problema daca le las asa, sau? [IMG]http://i699.pho
Sus In jos
Rada ne~chan
Admin
Admin
Rada ne~chan


Numarul mesajelor : 3160
Data de inscriere : 28/03/2009
Varsta : 29
Localizare : In catworld;))

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeVin Iun 24, 2011 8:18 pm

Eu cred ca daca pui *** o sa se inteleaga cuvantul si asa..
Nu stiu sincer, daca pe voi nu va deranjeaza atunci lasa asa dar pe mine una nu ma prea incanta..
Sus In jos
http://www.weloveancafe.com
Nana Mikami
Admin
Admin
Nana Mikami


Numarul mesajelor : 8637
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 30
Localizare : ♥ Intr-un univers paralel, unde nu exista limite ♥

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeVin Iun 24, 2011 9:34 pm

Aha...
Ok..am sa cenzurez de acuma in colo cuvintele alea [IMG]http://i699.pho
Sus In jos
Nana Mikami
Admin
Admin
Nana Mikami


Numarul mesajelor : 8637
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 30
Localizare : ♥ Intr-un univers paralel, unde nu exista limite ♥

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 6:55 am

Personaj nou:

Teruki (Nagata Teruki)
Da-mi un motiv! (+16) - Finish- 2wokjuf



Capitolul 4 – Un amic in devenire...

Era un tanar baiat care mai mult de 19 ani nu parea, dar defapt nici nu era, cu parul negru ca cel mai intunecat abis, iar ochii lui erau...hm...nu ii vedeam deoarece baiatul era sus la usa de la intrare in avion, dar stiam ca are ochii negri ca intrunericul dintr-o pestera deoarece imediat l-am recunoscut ci nu doar eu si, si Bea, dar si barbatul, acel baiat tanar era unul dintre membrii trupei An Cafe, acel baiat fiind Teruki, tobosarul trupei.
Barbatul imediat ne-a dat drumul la brat si ne-a cerut scuze atat noua cat si lui Teruki, iar acesta a zambit bland dupa care a zis sa mergem daca nu vrem sa ramanem aici, iar noi ne-am bucurat ca ne-a salvat si ca am avut ocazia sa il vedem inaintea concertului atat de aproape.
Intradevar ca nu el a fost baiatul din visele mele pe care il vroiam sa il vad primadata, dar noh merge si asta, imi spun in gand in timp ce zambesc bucuroasa, deoarece totusi...si daca nu este el baiatul visurilor mele, el ne-a salvat, oricum cred ca as fi cerut prea mult daca l-as fi vrut pe Kanon nu? Eh da, cu siguranta, oricum nu conteaza.
Deodata ma uit spre Bea, deoarece eu imi dau repede seama de cine ii place, deoarece insoreste bruc, dar de data asta nu a inrosit, deci inseamna ca nu de Teruki este indragostita...asa ca...hmm...mai ramane Miku, Bou si scumplul meu, adica bine nah, nu e al meau dar noh...Kanon.
Asa ca am urcat cu mare drag in avion, dupa care usa a fost inchisa si se auzea prin niste boxe, citez:
Va rugam ocupati loc si inchideti-va centurile, avionul va decola in o sunta douazeci de secunde” adica in doua minute.
- In ce rand stam noi? Ma intreaba Bea in timp ce priveste biletul de avion.
Dar pe cand sa ma uit si eu in ce rand suntem, deoarece totusi patru ochii mai mult vad decat doua nu?! Am fost prinsa de incheietura mainii, m-am cam speriat putin deoarece nici nu stiam cine ma prinde de mana, asa ca mi-am indreptat imediat privirea spre mana mea si am vazut ca inca ma mai tine de mana asa ca m-am uitat cine e acela care ma tine de mana...si ia ghici cine era? Nagata Teruki.
Pur si simplu nu imi venea sa cred, dar oare ce lo fi apucat si pe asta? Ma intreb in gand
- Ah, scuze. Spune Teruki in timp ce imi da drumul la incheietura maini.
Bea, ea numa statea si se uita la noi, iar deodata o aud bufnind in ras, asa ca m-am uitat la ea si asteptam un raspuns de ce a bufnit in ras.
- Ar trebui sa va vedeti fetele sunteti rosii ca niste raci! Zise Bea cu greu, deoarece nu mai putea de ras.
Dar sa fi fost adevarat? Chiar am inrosit? Eu? De la ce? Imposibil.
Asa ca m-am uitat la Teruki care...intradevar era cam rosu, adica foarte rosu la fata si am inceput sa bufnesc si eu in ras, iar Teruki cu siguranta s-ar fi rusinat deoarece dupa ce am bufnit amandoua in ras el a facut patru pasi in fata, iar noi ne uitam la el cam ciudat, deoarece avea un comportament cam ciudat sau, defapt poate mie mi se parea, dar si Bea se uita la el ciudat, asa ca nu numa mie mi sa parut ciudat, oricum, dupa ce a facut patru pasi in fata s-a oprit si s-a uitat la noi.
- Nah, nu veniti odata?! Se face el auzit
- B-ba...ba da, dar unde? Il intreb eu cam balbainu-ma, ceea ce mie chiar nu imi sta in fire, deci nu stiu de ce ma balbai, cu siguranta era de la...hmm... eram socata, ce mai!
- Pai daca nici asa nu va gasiti locul, veniti cu mine! Eu stau separat de oamenii acestea, am loc vip in avionul acesta! Se face Teruki auzit.
Dar pe cand sa o iau dupa el, Bea isi deschide gura.
- Nu trebuie ca am gasit l...
Dar nu a apucat sa mai scoata nici macar un cuvat deoarece i-am pus mana la gura si iam astupat-o ca sa nu mai scoata nici un suntet, dupa care m-am intors spre ea si i-am zis mai in soapta ca sa nu ma auda si Teruki.
- Shhh! Gandeste putin! Daca mergem cu el poate avem ocazia sa ii vedem chiar acuma si pe retul membrilor din trupa, plus ca putem afla mai multe despre ei! Ii spun eu sorei, dupa care o las de gura si mergem dupa Teruki, iar Teruki a bufnit in ras, dar oare o fi auzit ce vorbeam? In fine, oricum nu-mi pasa.
Asa ca l-am urmarit pe Teruki si am ajuns intr-o alta incapere care era complet goala spre dezamagirea noastra, defapt mai mult a mea.
Totusi eram dezamagita fiindca nu era nimeni, macar de era Kanon...
Oricum lui Bea habar nu am de cine ii place, sincer! Nu am intrebat’o niciodata de cine ii place, defapt cred ca odata am intrebat-o dar nu mi-a raspuns si de-atunci nu am mai intrebat-o...oricum oare sunt o prietena jalica? Cu siguranta...mai ales ca prieteni stiu totul unu/una despre celalalt/cealalta, iar eu habar nu am pe cine il place Bea, Teruki nu ii in nici un caz, deoarece daca era cu siguranta inrosea, iar acuma mai ramane Kanon, Miku si Bou, oricum sunt curioasa sa vad de cine ii place, o sa imi dau seama din prima de cine ii place, doar uitandu-ma la ea...
Dar am fost intrerupta din gandire brusc atunci cand se face auzit Teruki care ne spunea sa ocupam loc si sa ne inchidem centurile, asa ca zis si facut! Erau patru locuri care erau dealungul, ca un fel de canapea doar ca avea si centura, Bea s-a pus la margine, pacat deoarece eu am vrut sa ma pun acolo, asa ca eu m-am pus langa Bea, iar langa mine sa pus Teruki, lasand un loc liber langa el, oare de ce nu putea fi loc liber intre mine si el? Hmm...oricum, nu dupa mult timp se auzise si tipa prin boxe care zicea sa se inchidem centurile deoarece decolam in 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 si am decolat, a fost foarte naspa senzatia aia cand am decolat deoarece nici macar nu o pot descrie dupa cateva secunde de la decolare, tipa aceea din nou sa facut auzita in boxe zicandu-ne ca am decolat cu bine si ne putem desface centurile si putem merge linistiti la toaleta daca avem nevoie, desigur!
Asa ca ne-am desfacut centurile, iar in timp ce mi-am desfacut centura am observat ceva neobisnuit, deoarece pe centura mea scria, citez „Kanon”, am ramas putin surprinsa dupa care m-am uitat repede si la centura lui Bea, iar pe al ei scria, citez „Miku”.
- Te uiti la centuri nu? Fiecare are locul nostru, stanga la margine e a lui Miku dupa aceea Kanon, eu si dreapta la margine Bou. Se face Teruki auzit, iar eu zambeam ironica si chicotind.
Teruki era foarte dar foarte tacut pana la un moment dat.
- Si Teruki, ne spui si noua daca esti asa amabil, cum de ne-ai „salvat”? Intreaba Bea curioasa, la care m-am uitat si eu la Teruki asteptand raspunsul.
- Pai...ezita...deoarece cu siguranta de aceea vreti sa veniti in Bucuresti ca sa ne vedeti pe noi! Asa ca de aceea vam „salvat”. Zise Teruki in timp ce o rasuflat parca usuratic
- Restul membrilor unde sunt? Intreaba Bea
- Sunt deja in Bucuresti, au plecat de dimineata ca sa repete la studioul inchiriat de Miku, ca pe Bou nu ne putem baza. Zise Teruki
- Si ce faci tu in Satu Mare? Adica...nu vreau sa par dura sau ceva, dar totusi tu ce cautai in Satu Mare? Il intreb curioasa asteptand un raspuns.
- Pai vezi tu! Bou...nu-i atat de destept precum pare, deoarece managerul nostru este bolnav nu a putut sa vina cu noi sau sa ne rezerve ceva camere de hotel, asa ca ne-a lasat pe noi, iar noi ne-am bazat pe Bou si „desteptul” de Bou a rezervat camere de hotel in Satu Mare deoarece el nu a fost atent in ce localitate face rezervare! Ne spune Teruki, parca putin nervos, amintandu-si faza cu Bou
Iar noi bufnim in ras si imediat dupa putin timp, mai exact dupa ce ne-am oprit si ne-am calmat din ras s-a lasat cu liniste totala...
- Voi deja ma cunoasteti destul de bine, iar eu nu stiu nimic despre voi! Se face auzit din senin Teruki, iar atunci ne-am dat seama si noi ca inca nu ne-am prezentat.
- Ah da! Scuze! Eu sunt Bea, am 15 ani si ea este prietena mea cea mai buna Heny care are 16 ani, stam in Satu Mare, dar asta cu siguranta ti-ai dat seama, si suntem doua dintre miile de fane ale voastre. Zise Bea zambind-i dulce lui Teruki.
Iar acesta da din cap in semn ca a inteles dupa care ne-a zis ca ii incantat sa ne cunoasca si a dat mana cu noi...Oare ii un semn pentru un amic in devenire? Hmm...poate, nimic nu e imposibil
Iar noi am tot vorbit multe si multe despre noi, iar dupa aceea ne-a spus si el despre el, doar ca...faza era.. ca noi deja stiam aproape tot despre el deoarece cum bine stim cu totii, s-a inventat internetul. Dar pentru a nu parea rele sau ceva de genul asta ii zambeam de fiecaredata.
- Ma scuzati fetelor, dar ma duc pana la toaleta! Se face Teruki auzit in timp ce se ridica in picioare si se indreapta spre toaleta.
- Ok, du-te! Ma fac eu auzita cu limbajul meu direct si indiferent
Dar imediat dupa ce Teruki a plecat Bea a sarit pe mine, nu la propriu ci la figurat.
- Intreaba’l daca putem merge cu el sa ii vedem si pe restu membrilor. Imi spune Bea uitandu-se la mine
- Nuuu! Eu nu-l intreb, in plus a fost idee ta, intreaba’l tu! Ii spun pe un ton hotarator lui Bea, iar ea la auzitele mele face o fata, de’aia de catelus si ii asa dulce, dar oricum nu ma duce ea cu zaharelul facand fata aceea, dupa ce Bea a vazut ca nu ajunge nicaieri cu fata aia de catelus sa uitat la mine de parca „ai sa regreti tu!”
- O hai Heny, ce te costa? In plus daca mi-ar face mie „ochii dulci” Teruki, cu siguranta l-as intreba eu, dar din moment ce tie iti face „curte”, eee...eee! Spune Bea ridicandu-si sprancenele si zambind strengareste, iar eu la auzitele ei raman masca, soc, knockout...
- Ce? De unde iei porcaria asta ca Teruki m-ar place?! Fii ferioasa Bea! Nu ma duci tu cu zaharelul! Ii spun pe un ton cam dur.
- Nu, serios! Raspunde Bea foarte serioasa. Tu chiar nu observi ca te place Teruki? Ma intreaba ea tot foarte serioasa
- Ooo Bea termina! Si nu te comporta ca un copil de trei ani, fii si tu odata serioasa! Eh nu de parca nu ai fi, dar nah, ai prins tu ideea. Ii spun chicotand
- Nu ma comport ca un copil de trei ani si sunt foarte serioasa, Teruki chiar te place! Imi spune Bea putin nervoasa si pe un ton dur.
Iar eu incep sa bufnesc in ras, pana cand sunt intrerupta de vocea lui sora care parea a fi foarte nervoasa
- Ooo soro, punem pariu ca te place? Uite cum facem, il intreb eu primadata de fata cu tine, iar cand sosim in Bucuresti il intrebi tu bine? Ma intreaba ea nervoasa dupa care continua sa spuna. Ah da! Si daca tu pierzi atunci il pupi pe Teruki, iar daca eu pierd...hmm...faci ce vrei cu mine! Spune Bea sigura pe ea, de parca ar fii 100% sigura pe ea, ca ea va castiga pariu
Iar eu cum nu rezist la provocari, am dat din cap in semn ca „Da!” si am dat palma cu ea. Dupa ce Teruki a sosit de la toaleta, sa spus langa...MINE...
- Si Teruki, putem, adica nu ne duci si pe noi cu tine? Ca sa ii vedem si pe restu membrilor inainte de concert? Il intreaba Bea zambind bland
- Imi pare rau dar nu se poate! Spune Teruki
Dupa care am tacut totii din gura si sa lasat cu linistea...Oh! Nu din nou...dar dupa vreo 20 de minute Teruki a inceput sa intre cu noi din nou in vorba, asa ca am povestit si ne-am ras pana cand am auzit in boxe ca aterizam peste 5 minute si sa ne inchidem centurile.
Iar atunci Bea imi da un cot si se uita la mine si imi face semn ca sa il intreb sa vedem ce zice, oricum eu o sa castig pariul.
- Apropo Teruki, nu ne-ai duce si pe noi cu tine? Sa vedem si noi restu membrilor, nu de alt si stai linistit ca nu am sta mult! Ah, si daca nu e o cerere prea mare. Ii spun zambind si asteptand raspunsul lui, care sigur era un „NU” mare.


Ultima editare efectuata de catre Nana in Vin Iul 29, 2011 5:48 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
Rada ne~chan
Admin
Admin
Rada ne~chan


Numarul mesajelor : 3160
Data de inscriere : 28/03/2009
Varsta : 29
Localizare : In catworld;))

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 3:07 pm

Sunt sigura ca nu o sa zica nu..
Teruki o place pe Heny, haha...
Si Bea profita de asta, bravo Bea ..
Neext, vreau sa-i vad si pe ceilalti in actiune [IMG]http://i699.pho
Sus In jos
http://www.weloveancafe.com
Nana Mikami
Admin
Admin
Nana Mikami


Numarul mesajelor : 8637
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 30
Localizare : ♥ Intr-un univers paralel, unde nu exista limite ♥

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeLun Iun 27, 2011 1:52 am

Am venit cu next [IMG]http://i644.pho mi-a venit azi o idee si am scris 10 pagini in worl, dar le-am impartit in trei capitole [IMG]http://i644.pho

Personaje noi:

Miku (Tsukiyama Akiharu)
Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Fw6gr8

Bou (Saitou Kazuhiro)
Da-mi un motiv! (+16) - Finish- 11ug3mu

Kanon (Sano Shinya)
Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Eggzo



Capitolul 5 – „OMG! Nu imi vine sa cred,
e doar un vis nu-i asa? Sa ma ciupeasca careva!...”

- Ba da! Cum sa nu! Si puteti sta pana la sfarsitul concertului dupa care puteti veni cu noi la un hotel, deoarece ati spus ca inca nu aveti unde sa stati, asa ca nu va faceti griji, o sa stati cu noi pana cand venim inapoi in Satu Mare! Spune Teruki zambind mandru.
Iar eu zambeam ironic, deoarece nu imi venea sa cred urechilor si mai ales nu imi venea sa cred ca am pierdut pariul, deci prin urmare asta e al doilea pariu pierdut, primul parul l-am pierdut atunci cand...hmmm...nu imi amintesc, in fine, iar acuma trebuie sa-l pup pe Teruki? OMG! Incepeam sa ma panichez, mai ales cand vedeam ca Bea imi zambeste...ciudat, dar zambea pervers!
- Hihi! Spun cu o jumatate de gura
- Ce e? Sa intamplat ceva? Nu va comvine? Daca e o probleme atunci...
- Nu! Nu e nici o problema, ne bucuram foarte mult! Spune Bea intrerupandu-l pe Teruki.
- Pai fata lui Heny nu asa arata de parca s-ar bucura! Spune Teruki
Iar eu totusi ca sa nu fiu rea si sa nu pierdem asa o ocazie unica in viata, deoarece...Kanon...asa ca am zambit, dar era un zambet fals, ce-i drept.
Inainte cu doua minute de a ateriza pe pista de la Bucureti, sa spus in boxe ca trebuie sa ne inchidem centurile, asa ca zis si facut, ne-am incheiat centurile si asteptam sa aterizam.
*
Dupa ce am aterizat, ne-au fost verificate din nou bagajele, iar noi, defapt corectez, din nou a trebuit sa traversam printr-o usa care ticaia, dar am traversat toti trei fara vreo problema, dupa care ne-am luat bagajele si in fata aeroporului era o limuzina lunga si de culoarea neagra, care desigur il astepta pe Teruki, asa ca Teruki ne-a luat cu el si ne-am dus toti trei cu limuzina pana la un studio in care repetau ceilaltii.
In timp ce mergeam cu limuzina Bea si Teruki vorbeau despre...hmm...nu stiu exact, deoarece pe mine ma luat valu doar gandindu-ma ca peste cateva minute il vad pe Kanon si voi putea face cunostinta si sa dau mana cu el...auw...cred ca sunt intr-un vis, cu siguranta sunt intr-un vis, sa ma ciupeasca careva!
Dar imediat m-am trezit din visare in momentul in care am sesizat ca am ajuns la studioul inchiriat de Miku, asa ca mi-am revenit si am iesit toti trei din limuzina, luandu-ne si bagajele, dar barbatul acela, adica cel care conducea limuzina a fost un barbat cum se cuvine si ne-a luat bagajele si ni le-a dus intr-o camera care se afla vizavi de incaperea unde repetau baietii.
Asa ca am intrat si noi dupa Teruki, imediat cum am intrat isi face aparitia venind de la baie un baiat nu foarte inalt cu parul castaniu-roscat, vopsit bine’nteles care avea pe cap o caciula de culoarea neagra cu rosu si putin alb pe care scria, citez „Sex Pot. Revenge”, peste ochii lui care acuma erau un mov, deoarece purta lentile, ajungeau si cateva firicele slabe de par si mai avea ceva pierce-uri in urechii si sub buza, era imbracat intr-o bluza cu maneca scurta pe care scria cam tot aceeasi lucruri ca pe caciula lui si peste avea un hanorac tot cu maneca scurta, iar pe mana avea niste manusi cu patratele, negru si rosi si mai avea pantaloni lungi de culoare neagra si niste adidasi negri cu sireturi rosii...Mda! Intradevar acest baiat tanar defapt deja era major deoarece in ianuarie 5 a implinit 18 ani, era Tsukiyama Akiharu sau numele de artist pe care il poarta Miku si este vocalistul trupei.
- Salut ma! Vezi ca ele vor sta cu noi pana cand mergem inap...Dar Teruki nici nu a apucat sa ma spuna ceva deoarece Miku cum ne-a vazut a venit spre noi.
- Uite si niste puicute! Se face Miku auzit in timp ce isi pune mana pe fundurile noastre, defapt de-adreptu ne pipaia
- Hello, hello! Am auzit ca esti pervers, dar nici chiar asa! Ii spun in timp ce ma trag, ca sa nu ma mai pipaie si continuu sa „gandesc” cu voce tare, oricum daca tu esti asa pervers de la prima intalnire atunci cum ii Kanon? Lol, nici nu imi pot imagina! Spun eu bufnind in ras, dar Bea...spre surprinderea mea nu a bufnit in ras, oare o fi inca rusinata de comportamentul lui Miku si de aceea nu reactioneaza? Hmm...chiar nu stiu...
- Bine, bine! Imi pare rau, ok? Se face Miku auzit in timp ce ne zambea dragalas
Iar noi am dat din cap in semn ca „ok” dupa care am observat ca ceva cu Bea si Teruki nu era in regula, pareau cam nervosi dar nu am bagat de’seama ca oricum Bea cu siguranta de aceea era ca Miku a prinso de fund, iar Teruki...hmm... pe el inca nu prea il stiu, asa ca habar nu am de ce era nervors sau defapt parea nervos
- Ok, hai sa mergem ca habar nu am cum se descurca Bou, deoarece l-am „infiintat” cu o sarcina foarte important pana ma duc eu la baie, iar acuma sa ne grabim deoarece nu stiu cum se descurca! Se face Miku auzit in timp ce se indreapta spre locul unde repetau ei.
Dar oare cu ce sarcina importanta la lasat pe Bou? Oricum ma mir ca la lasat pe Bou dupa faza cu hotelu...Hmm...oricum am sa aflam. Imi spun in gand intre timp ce ne indreptam toti spre sala unde repetau baietii si cu siguranta si Bea era foarte curioasa cu ce sarcina la „infiintat” Miku pe Bou.
Asa ca ne-am indreptat spre sala pe un hol intunecat care imi dadea fiori la fiecare pas facut, dar intrun final am ajuns in fata usii, iar Miku la deschis si imediat a sarit pe un tanar care tinea in mana o camera video asa ca Miku imediat a sarit pe el ca sa ii de-a camera video, dupa care incepea sa spuna „Da, da! Asa, asa!” si din fata lui Miku se auzeau niste sunete de parca s-ar filma scene porno, dar intre timp Teruki cu Bea intrase in incapere, iar eu ma uitam la tanarul acela cu parul de un blond platinat aproape alb care avea ochii negrii si nu ma mira deloc, deoarece buzele lui erau cu un lip gloss de culoarea roz iar ea, adica el, era imbracat intro bluza de culoarea gri pe care scria ceva cu rosu, dar nu am fost atenta la scris, iar peste bluza, avea un bolero negru cu floricele si era imbracat intr-o fustita mini de blugi iar in picioare avea niste sandale de culoarea roz si imediat l-am recunoscut, deoarece el era chitaristul trupei, un tanar de 18 ani care luna viitoare va implini 19 ani si il cheama Saitou Kazuhiro dar toti il stim ca „Bou”.
Dupa ce am observat ca Teruki cu Bea au intrat si numa eu stateam inca in pragul usii, am intrat si eu, Teruki radea de nu mai putea, iar Bea...era rosie foc, dar sincer, pe mine ma omorea curiozitatea ca ce sunt cu sunetele alea „Ah, Ah, Oh, Uh, Oh da, hai baby!”, ce dracu, doara nu se filmeaza aici pentru un film porno sau?
Asa ca am intrat si pur si simplu eu m-am speriat deoarece in fata mea era un baiat major care pur si simplu si-o tragea cu un plus, o gaina sau ce dracu era sa fie, deoarece nu prea puteam sa vad cum arata plusu pentru ca tipu tot facea miscari de „dute-vino” in timp ce scotea sunete de parca ar face sex, iar baietii, Bou, Miku si Teruki radeau de nu mai puteau, mai putin tipu care era „obosit” de la atatea miscari de „dute-vino” si sunete pe care le scot atunci cand doi oameni fac sex, dar eu si Bea pur si simplu stateam socate cu gurile deschise si parca amandoua am fi prin radacini, aceel tanar de 18 ani sa faca asa ceva, intradevar ca parea mai pervers ca si Miku si cu siguranta ca si era, dar arata atat de dulce cu parul lui negru si lung si cu o freza de visual kei, iar ochii lui negri ca cel mai intunecat abis, pur si simplu te dadea pe spate si mai avea si un pierce sub buza si era machiat pe ploape cu negru si era imbracat intr-o bluza gri peste care avea o gheaca de piele si avea la gat cravata cu lini de diferite culori si avea niste pantaloni de culoarea neagra si niste tenisi tot de aceeasi culoare ca si pantaloni...Mda acesta fiind ultimul membru din trupa Sano Shinya sau sub numele artistic este cunoscut ca „Kanon” si este bassistul trupei.
- Hai inca un pic Piyokoo! Ah...da, da...asta e! Se face Kanon auzit dupa care arunca plusu, care ii aterizeaza direct pe cap la Bea, care incepe sa tipe si sa sara dintr-un picior pe celalat si dand cu mainile prin aer...
Iar Kanon cu Bou s-au speriat, deoarece ei nu erau atenti cand am intrat si noi, deoarece erau ocupati cu micul lor film porno cu plusuri, oricum ma amuza chestia asta intr-un fel, dar noh...
- Est-esti bine? Intreaba Bou balbaindu-se deoarece el era cam timid.
Bea, dupa o miie de ani dupa ce sa calmat ia zis un „da” scurt si la obiect dupa care se face auzit Kanon care il intreaba pe Miku ca cine suntem noi.
- Ah! Pai ele sunt....hmm...nici eu nu stiu cine sunt! Spune Miku intr-un final, facandu-ne pe mine, Bea si Teruki sa ne radem.
- Eu ma numesc Heny si am 16 ani, daca mai vreti sa stiti ceva despre mine nu ezitati sa ma intrebati! Spun eu uitandu-ma la ei si chicotind.
Dupa care vad ca vine Bou spre mine si cam timid reuseste sa se prezinte si da mana cu mine, dupa Bou mi se prezinta Miku care...hmm...era in spatele meu! Dau mana si cu el in semn ca sunt incantata sa il cunosc dupa care apare si dulcele de Kanon, care mi se prezinta si da mana cu mine!
- OMG! Nu imi vine sa cred, e doar un vis nu-i asa? Sa ma ciupeasca careva! Ma fac eu auzita, dar imediat tac din gura in momentul cand am vazut ca toate privirile sunt asupra mea, iar imediat toata „gasca” incepu-se sa rada, impreuna cu mine, desigur!
Dupa care m-am intors spre Bea sa vad la care baiat insoreste, deoarece la care baiat inroseste pe ala cu siguranta il place sau poate chiar mai mult...il iubeste, asa ca primu s-a prezentat Miku, dar nu am putut fii atenta la cei doi, defapt la fata lui Bea fiindca Kanon ma intrebat care este culoarea mea preferata, iar eu i-am raspuns ca negru si ma mai intrebat care este membrul pe care il simpatizez, dar la intrebarea asta eu m-am facut toata rosie, dar noroc ca ma salvat Bou care a spus sa faca cunostinta de Bea, asa ca am scapat si pe fata mea se afisa un zambet.
- Nu te bucura prea mult, deoarece revin indata ce fac cunostinta cu prietena ta! Se face Kanon auzit, iar zambetul de pe fata mea se transforma intr-un zambet ironic si ma gandesc cum pot sa am atata „noroc” cu sesn opus, oricum...cum sa ii spun ca il simpatizez, ce o sa creada ceilalti membri? Mai ales Teruki care ne-a oferit ca putem sta cu ei...
Dar am fost intrerupa din gandire de vocea lui Kanon care se prezenta surioarei
- Buna, eu am numesc Kanon, am 18 ani si sunt bassistul trupei, iar tu fiind....
- Te Bea, ma ani 15 numesc am si incantata sa sunt cunosc! Zise Bea, dupa care ne uitam toti cudat la ea, chiar si eu ma uitam, dar nu inteleg de ce, deoarece eu sunt obisnuita...
- Ma numesc Bea, am 15 ani si sunt incantata sa te cunosc, asta vrea ea sa spuna defapt! Ma fac eu auzita, dupa ce vad ca toata lumea se uita ciudat la Bea
Dar oare il place pe Kanon? OMG...nu se poate...deoarece si eu il plac si....OMG! Nu se poate...incepeam sa ma panicez pana la un moment dat cand mi-am amintit ca nu am vazut cand a facut cunostinta cu Miku si Bou, cine stie...poate si la ei asa s-a comportat...
- Esti foarte ciudata! Zise Miku si incep’ sa rada dupa care continua, la mine nici macar nu te-ai balbait apoi sa zici cuvinte aiurea!
Aha...atunci Miku nu e! Deoarece daca Bea nu sa balbait nici macar nu a vorbit aiurea atunci nu ii place de Miku.
- Hmm...la mine sa balbait, deabia am putut-o intelege! Se face Bou auzit.
Iar eu am bufnit in ras, deorece mi-am dat seama ca pe cine place...il place pe Bou si pe...Kanon...
Dupa care Bea s-a uitat la mine si cu siguranta si-a dat seama ca eu mi-am dat seama ca pe cine il place, dupa care ma prins de mana si ma „tarat” pana afata cerandu-si scuze pentru cateva secunde de la baietii.
- Nu, nu e ceea ce crezi! Nu imi place de Kanon, doar ca nu stiu ce sa intamplat cu mine! Zise Bea incercand sa se scoata, deoarece ea stia bine, defapt stie bine, ca il plac pe Kanon, asa ca am dat din cap ca e in regula dupa care ne-am dus inapoi in sala si baietii se uitau la noi parca cersand dupa un raspuns...
Iar eu cu Bea am inceput sa radem in hohote deoarece nu ne-am putut abtine sa nu ne radem la ce fete faceau, pana cand am fost intrerupte de Teruki care il intreba pe Miku ca unde a rezervat pentru astazi noapte hotel, iar Miku ia zis ca aici aproape la vreo 4 kilometri...Mda..numa 4 km
- Ok, suna-i si spunele ca mai avem nevoie de inca doua came....
Dar Teruki nu a apucat sa mai spuna ceva deoarece a fost intrerupt de Miku care a spus ca nu mai sunt camere deoarece si el numa doua camere a putut inchiria cu cate doua paturi intr-o camera, pentru ca nu au fost camere libere, dupa care Teruki a suspinat zgomotos.
- Aha..inteleg! Apropo fetelor, nu va faceti griji deoarece va cautam, defapt va caut eu un hotel in care sa puteti sta. Zise Teruki zambindu-ne
- OOO, ia stai! Era vorba despre ele doua? Intreaba Miku in timp ce vine spre Bea si mine si ne ia de dupa cap.
Iar noi incercam sa scapam si le-am luat mainile de pe umerele noastre, dar el din nou si din nou ne-a „imbatisat” de dupa cap, pana cand...a intervenit Kanon, Bou si Teruki care incepea sa strige la el, ca sa ne lese in pace.
- Bine, bine! Le-am lasat, numa nu mai urlati...ah si da! Am o idee buna...fetele vor dormi la noi, nu-i nevoie sa sa le cauti alt hotel Teruki! Zise Miku dupa care zambeste pervers si continua sa spuna, deja stiu si cum vor dormi...impingem dintr-o camera doua patruri una de alta si in patul acela voi dormi eu si fetele, iar voi rezolvati cumva, careva sa doarma singur! Se face Miku auzit, iar noi ramanem socate.
- Nu, nu! Am eu o idee si mai buna! Dorm eu cu ele si mergi tu sa dormi cu Bou sau Teruki. Se face Kanon auzit in timp ce se apropie de noi.


Ultima editare efectuata de catre Nana in Vin Iul 29, 2011 5:49 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
Raxii
^^The best antic cafe fan^^
^^The best antic cafe fan^^
Raxii


Numarul mesajelor : 3883
Data de inscriere : 31/01/2011
Varsta : 24
Localizare : somewhere.

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 5:13 am

Ce taree [IMG]http://i699.pho
Abia astept sa apar si euu [IMG]http://i644.pho
Super kawaii , astept next.
[IMG]http://i644.pho
Sus In jos
Nana Mikami
Admin
Admin
Nana Mikami


Numarul mesajelor : 8637
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 30
Localizare : ♥ Intr-un univers paralel, unde nu exista limite ♥

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 6:13 am

[IMG]http://i699.pho Ma bucur ca iti place...next il pun maine [IMG]http://i699.pho
Sus In jos
Beatrix
Moderator
Moderator
Beatrix


Numarul mesajelor : 4872
Data de inscriere : 27/04/2011
Varsta : 26
Localizare : Oradea

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 4:05 pm

Ce kawaii [IMG]http://i699.pho [IMG]http://i644.pho [IMG]http://i644.pho [IMG]http://i644.pho [IMG]http://i644.pho [IMG]http://i644.pho

Pune NEXT!!
Sus In jos
Nana Mikami
Admin
Admin
Nana Mikami


Numarul mesajelor : 8637
Data de inscriere : 20/06/2011
Varsta : 30
Localizare : ♥ Intr-un univers paralel, unde nu exista limite ♥

Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitimeMar Iun 28, 2011 6:59 pm

Am venit cu next-u si ma bucur ca si tie Bea iti place [IMG]http://i699.pho


Capitolul 6 – „OMG! A disparut Bea, Miku si Teruki...”

Dar a fost intrerupt de Miku care ia sarit in fata si incepeau sa se certe „Ba eu dorm cu ele...Ba nu ca eu”, iar noi inca stateam socate pana cand il aud pe Bou zicand ca „Hai sa ne certam si noi deoarece eu nu vreau sa dorm cu voi adica cu tine sau Kanon sau Miku” dupa care zise Teruki ca nici el nu vrea sa doarma cu ei si toti au inceput sa se certe, iar noi atunci am bufnit amandoua in ras dupa care incercam sa ii calmam pe baietii, deoarece vocea noastra nu se auzea de la vocile lor care urlau ca niste nebuni.
Dar nu pentru mult timp, deoarece m-am dus si iam luat microfonul lui Miku si am urlat „TERMINATI” dupa care toti s-au tinut de urechi, fiindca urlasem prea tare, dar pe mine nici lucrul acesta nu ma deranjat, si am inceput sa spun ca:
- Iute cum facem, daca...
Dar am fost intrerupta de totii zicandu-mi sa nu mai tip in microfon ca le surzesc.
- Ah! Scuze! Ii spun in timp ce pun microfonul pe un scaun aflat prin preajma mea dupa care continuu sa spun, iute cum face, daca tot vreti sa stam cu voi la aceeasi hotel, ne da-ti noua o camera si voi va descurcati! Le spun eu zambind dar imediat bufnind in ras, deoarece Bea era socata de ceea ce am spus, cu siguranta gandea ca putem noi doua sa dormim intr-un pat, ci nu ne trebuie o camera intreaga, doar ca si eu la asta m-am gandit inainte de a zice, doar ca dupa aceea a fi problema ca, care sa doarma in camera noastra si bla, bla, bla....
Dupa care vad ca toti dau din cap in semn ca bine, iar dupa ce am „rezolvat” si faza asta, baietii au mers sa repete pentru concertul de maine seara, iar noi stateam si ne uitam la ei...
Iar dupa, habar nu am cate ore, deoarece eu am adormit pe umarul sorei, a fost gata si repetitia, iar eu am fost trezita de Bou, care credeam ca ii o musca la urechea mea, deoarece Bou soptea ceva la urechea mea, iar eu credeam ca ii ceva musca, iar restu impreuna cu Bou au inceput sa rada dar in fine...
Cum ziceam...dupa cateva ore bune, ne-am luat bagajele am chemat doua taxiuri ca sa ne duca la hotel deoarece si noi, eu cu Bea aveam bagaje dar si Bou cu Kanon care aveau chitarele, nu de parca nu am fi putut merge pe jos, dar noh fitele astea...deoarece Bou si Kanon incepeau sa se planga ca ei sunt obositi si ca nu vor sa mai „care” dupa ei, cica, o tona, oricum chitarele alea doua numa nu erau o tona, dar in fine....
Si cum ziceam, am chemat doua taxi-uri, iar peste 5 minute isi face aparitia un taxi si cu siguranta celalalt so fi pierdut pe drum...oricum Teruki a vorbit cu taximetristul si soferul ia spus ca prietenul sau va intarzia cateva minute si sa avem rabdare.
Asa ca noi...careva a trebuit sa asteptam dupa celalalt taxi, numa ca acuma va ramane de vazut cine va astepta dupa taxi, deoarece mie imi era somn, Bou si Kanon erau obositi, iar Miku, Bea si Teruki spre surprinderea noastra erau fresh...
Asa ca ne-am hotarat sa mergem noi trei cu primul taxi iar Miku, Bea si Teruki cu al doilea taxi, asa ca zis si facut, soferul din taxi a iesit sa ne deschida portbagajul, iar eu mi-am pus rucsacul, Bou si Kanon si-au pus chitara dar pe cand sa inchida portbagajul soferul, Bea intra in actiune si ne spune sa ii ducem si rucsacul ei, asa ca si-a pus si ea rucsacul in portbagaj, dupa care soferul a inchis si s-a pus in masina, dupa care ne-am pus si noi, eu m-am pus in spate in partea dreapta, Bou in partea stanga langa mine, iar Kanon in fata, pe partea soferului.
Peste cateva minute am ajuns si noi, iar Kanon a platit deoarece nu a vrut sa ia banii de la mine si daca am insistan...in fine.
Dupa ce am coborat din masina baietii si-au luat chitarele iar eu mi-am luat rucsacul meu dar pe cand sa il iau pe a lui Bea, Kanon imi ia inainte si ii ia rucsacul lui Bea.
Dupa care ne cerem cheiile de la camere si Kanon imi arata unde vom dormi eu cu Bea, dupa care ii pune rucsacul sorei jos si continua sa imi spuna ca ei vor dormi in cealalta camera, dar daca am vreo problema sa ma duc la ei, dar oricum ce problema pot sa am daca peste maxim 10 minute vor fii si astea aici, nu?
Baietii au plecat in camerele lor, iar eu am ramas in camera noastra, a lui Bea si a mea care arata destul de colorat, peretii erau de un roz inchis cu rosu, patul nostru era de un maro deschis, dulapurile la fel, la fel si masuta si scaunele, iar covorul era un verde deschis, perdelele de un mov, iar baia era cu o faianta de culoarea galbena...oricum cel care a facut camera, adica cel care l-a „impodobit” nu a avut deloc si clar nici un gust, pur si simplu cand priveam perdelele si tavanu dupa care covoru, mi se facea rau, erau niste culori tipatoare care iti erau rau la ochii, dar in fine, cu greu imi „despachetez” si imi iau un prosop lung alb, lenjerie intima, pasta si periuta de dinti, dupa care ma duc la baie ca sa fac o baie lunga si relaxanta.
Dar pe cand sa ma relaxez nu am putut, de ce? Deoarece culoarea aceea galbena, era prea tipatoare si numa nu m-am putut relaxa, asa ca dupa 30 de minute, care ii putin deoarece eu cand fac baie stau minim o ora, si dupa ce m-am spatat pe dinti am iesit din baie, dar spre surprinderea mea nici dupa 30 de minute Bea nu a sosit.
Asa ca fara sa imi dau seama ca am doar un prosop pe mine am mers la Bou si Kanon, deoarece sa vad daca o venit cei doi adica Miku si Teruki, deoarece daca ei au venit, atunci cu siguranta a patit ceva Bea.
Asa ca m-am dus la ei in graba si fara sa mai bat la usa dau buzna peste ei care erau la fel de ingrijorati, defapt mai putin Kanon, iar eu cand am intrat, defapt am dat buzna peste ei, ei s-au speriat mai ales Bou, iar eu imediat mi-am cerut scuze si iam intrebat daca stiu ceva de Bea si asteptam un raspuns
- Esti cumva si tu o perversa nemernica ca si Miku cu Kanon? Ma intreaba curios si serios Bou
Dar in loc sa primesc un raspuns, primesc o intrebare stupida care ma face sa rad de nu mai pot.
- Nu, nu sunt! Dar ma rog, de unde ai luat intrebarea asta stupida? Il intreb pe Bou.
La care el primadata imi face semn cu mana, iar dupa aceea imi spune ca sunt doar intr-un prosop, iar eu deabia acuma mi-am dat seama ca eram intr-un prosop si imediat am inrosit si am iesit pe usa cat am putut eu mai repede, dupa care m-am dus si m-am imbracat intr-un maieu negru si pantaloni scurti de aceeasi culoare, iar dupa ce m-am imbracat am mers inapoi si am baut la usa si mi-am cerut scuze pentru iesirea mea adineaori si le zambeam ironic, dupa care am intrat in camera si m-am pus pe un pat fata in fata cu cei doi.
- Nu o venit inca Bea? Ma intreaba Bou
- Nu, nu a venit si de aceea sunt aici credeam ca o venit deja astea ca o zis soferu ca le vine taxi-ul peste cateva minute dar deja o trecut 40 de minute si deja ii 00:42. Ii spun eu celor doi.
Dupa care observ ca Kanon suspina, la fel si Bou.
- Oare so...oare so fi intamplat ceva cu ei? Ii intreb ingrijorata.
- Ah nu! Nu cred, cu siguranta lui Miku ia fost foame si s-au oprit intr-un fast food din apropiere. Se face Kanon auzit
- Pai daca ar fi asa, atunci de ce nu iti raspune nici Miku si nici Teruki la telefon? Il intreaba Bou pe Kanon
Dupa care Kanon tipa o privire amenintatoare spre Bou. se face Bou auzit, iar eu ma uitam la ei, defapt la Kanon mai mult, deoarece a uitat sa mentioneze ca le-a sunat pe astea si nu iau raspuns.
- Nu te mai uita asa bine?! Oricum, nu ii so fi intamplat nimic prietenei tale si in plus e cu Miku si cu Teruki, stai linistita! Imi spune Kanon pe un ton foarte calm
Dar eu totusi eram ingrijorata, deoarece daca ii sa intamplat ceva? In momentul asta nu imi pasa de nimeni si nimic numa surioarei sa nu i se intample ceva...
Dupa care suspin zgomotos si imi iau talpasita din camera lor si ma duc in camera mea, ajungand acolo incerc sa o sun de cateva ori pe Bea, dar ea nu imi raspune nici macar nu imi da ocupat, dupa ce vad ca Bea nu imi raspunde la telefon ma pun in pat si incerc sa adorm, dar degeaba, nu puteam adormi nici macar pentru un minut deoarece tot Bea imi trecea prin minte deoarece era deja 1:42 iar Bea nu era inca aici, asa ca m-am ridicat si m-am dus pana la baieti, am batut la usa dar spre surprinderea mea nici ei nu au putut dormi, asa ca am intrat in camera m-am pus pe un pat si le-am intrebat ca de ce nu pot dormi si daca se mai intampla des sa dispara Miku cu Teruki.
- Eu nu pot dormi din cauza culorilor astuia, si Miku dispare atunci cand ii foame, iar Teruki...hmm...el dispare cand vrea sa fie singur si deobicei pe Teruki il gasesti in ceva bar iar pe Miku la restaurante sau fast food. Se face Kanon auzit
Daca Miku dispare atunci cand ii foame si merge la fast food si restaurante, Teruki atunci cand vrea sa fie singur si merge intr-un bar, oare Bou si Kanon ce fac? Cu siguranta Bou dispare cand are chef de distracti si merge in parcul „distractiilor” adica unde sunt topogane, leagane, masinute etc, iar Kanon dispare atunci cand ii infometat, dar nu dupa mancare si dupa femei, iar pe el cu siguranta il gasim printr-un night club...hmm...oare sa am dreptate? Imi spun in gand in timp ce ma apuca rasu, dar ma abtin trezindu-ma imediat la realitate.
Dupa care zise si Bou ca nici el nu poate dormi din cauza culori, wai! Eu m-as bucura daca de aia nu as putea dormi.
Dupa fetele lor, ei chiar nu erau ingrijorati de baieti, hai ca de Bea nu erau deoarece azi au cunoscuto dar macar de prietenii lor, nu s-au gandit ca daca dispare tobosarul si vocalistu nu mai este concert? Hmm...oricum...
- Ok atunci, eu ma duc si incerc cumva sa adorm daca pot, dar nu cred ca o sa pot! Ma fac eu auzita dupa care ma ridic de pe pat si ma indrept spre usa.
- Hei, stai nu pleca! Adica...pai...nu...adica nu ai chef sa joci cu noi carti? Din moment ce nu putem dormi nici unu dintre noi. Se face Bou auzit, dupa care roseste tot
Dar sincer, era o idee buna ca macar trece timpul si poate vin si astea acasa...LOL, adica ce tot vorbesc eu...ma corectez, trece timpul si poate vin si astea la hotel.
Asa ca m-am intors si ne-am pus toti pe un pat si am jucat carti pana la ora 3:15 cand eu am adormit, iar Kanon cu Bou au adormit si ei pe celalat pat pana cand Bou a cazut de pe pat pe la ora 4 dimineata, dar eu nu am bagat de seama deoarece deabia mi-am putut deschide pleoapele, asa ca am lasat-o balta.


Ultima editare efectuata de catre Nana in Vin Iul 29, 2011 5:50 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat





Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Empty
MesajSubiect: Re: Da-mi un motiv! (+16) - Finish-   Da-mi un motiv! (+16) - Finish- Icon_minitime

Sus In jos
 
Da-mi un motiv! (+16) - Finish-
Sus 
Pagina 1 din 9Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Da-mi un motiv [+12]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
An cafe :: ^^Arhiva^^ :: o(≧∀≦)o Arhiva fan ficuri o(≧∀≦)o-
Mergi direct la: